fbpx

Jaka jest najlepsza miska dla psa?

jaka jest najlepsza miska dla psa

Przykładamy coraz większą wagę do żywienia, zarówno swojego, jak i naszych pupili. Nic dziwnego – zależy nam na ich zdrowiu. Unikamy zatem karm wątpliwej jakości, zwracamy uwagę na skład produktów i dostosowujemy dietę naszych czworonogów do ich wieku, rasy i kondycji fizycznej. Czy jednak zastanawiałeś się w jaki sposób podajesz posiłki swojemu psu? Wbrew pozorom ta kwestia jest równie istotna.

Wybierając miski dla psa należy zwrócić uwagę na wiele istotnych aspektów, ale przede wszystkich na ich funkcjonalność, trwałość i higieniczność. Chociaż wydawać by się mogło, że nawet jeśli podasz mu obiad w starym talerzu, czy misce, której już nie używasz, nie zrobi mu to różnicy – grubo się mylisz! Komfort jedzenia twojego psa jest równie istotny jak to, co je. Nie dziw się więc, jeśli jest niejadkiem. Może jest to właśnie spowodowane niewłaściwym sposobem podawania mu posiłków.

Jaka powinna być miska dla psa?

Do tej pory wydawało ci się, że miska twojego pupila musi byś po prostu ładna i musi pasować do twojego mieszkania? Cóż, dobrze byłoby, gdyby na pierwszym miejscu pod uwagę była brana wygoda czworonoga, a dopiero później aspekt związany z wystrojem wnętrz. Co ważne, w zestawieniu z poprawą jakości procesu jedzenia twojego pupila, te kilka złotych wydaje się bardzo małym wydatkiem. Sklepy zoologiczne, takie jak NaszeZoo.pl, obfitują w różnego rodzaju miski dla psa. Znajdziesz w nich plastikowe (które nie są najlepszym rozwiązaniem – bardzo szybko się uszkadzają, są za lekkie i ciężkie do doczyszczenia), metalowe (wykonane ze stali nierdzewnej) oraz ceramiczne. Dwie ostatnie grupy są głównie rekomendowane.

Czysto i higienicznie

Zauważyłaś, że podczas jedzenia twój psiak szura miską z jedzeniem po całej podłodze? To znak, że jest albo za lekka, albo nie ma odpowiedniej, antypoślizgowej podkładki, która znacznie ułatwiłaby mu spożywanie posiłków. Inwestycja w miskę z gumowym spodem jest również inwestycją dla ciebie – dzięki temu resztki jedzenia nie będą walać się po całym domu. Co ważne, tego rodzaju miski, są łatwe w czyszczeniu.

Wygoda to podstawa

Jeśli masz szczeniaczka, który rośnie na twoich oczach, rekomendujemy ci zakupienie miski na specjalnym regulowanym podwyższeniu. Takie mocowanie przy pomocy uchwytów, pozwoli ci regulować wysokość w dowolny sposób i sprawi, że zestaw do karmienia psa będzie rósł razem z nim! Chociaż jest to odrobinę droższe rozwiązanie, inwestując w nie masz pewność, że dobrze wydajesz pieniądze na długie lata. Ponadto takie zestawy mają najczęściej dwa pojemniczki – na karmę i wodę!