Koniec pracy nad biogramami!

cyfrowa

Po raz kolejny to dzieci stały się specjalistami w dziedzinie wybitnych Wielkopolan. Uczniowie trzech podstawówek z powiatu obornickiego skończyli pracę nad drugą częścią „Cyfrowej Dziecięcej Encyklopedii Wielkopolan”. Każda szkoła pracowała nad opisaniem czworga bohaterów. O tym, jak im poszło, dowiemy się już w czerwcu.

Teraz wszystkie biogramy zostaną sprawdzone przez grono ekspertów, w skład którego wchodzą historycy pod przewodnictwem prof. dr hab. Waldemara Łazugi oraz przedstawiciele Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. To oni przeanalizują 904 życiorysy i wybiorą 10 zasługujących na wyróżnienie.

– Zwracamy szczególną uwagę na porządek wewnętrzny w biogramie – wyjaśnia profesor Waldemar Łazuga. – Analizujemy czy informacje umieszczane są w przemyślanej kolejności oraz czy nie ma błędów rzeczowych. Nie ma biogramu, którego autor nie zasłużył na pochwałę. Niektóre przynoszą obfitsze informacje, nieraz bywa odwrotnie – materiały, do których docierają dzieci przynoszą skąpe informacje. Przy ocenie liczy się przede wszystkim rzetelnie wykonana praca – dodaje profesor.

Praca nad biogramami odbywała się według metody projektów, co dawało uczniom dużą swobodę do działania i kreatywności. W powiecie obornickim biogramy zasłużonych mieszkańców swoich gmin tworzyły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Obornikach, Rogoźnie i Ryczywole. 

Oprócz zadań związanych z obsługą platformy internetowej dzieci tworzyły mapy myśli, przeprowadzały wywiady z bohaterami lub ich rodzinami, podróżowały do miejsc związanych z opisywanymi przez nich postaciami oraz brały udział w warsztatach i spotkaniach z osobami, które pomagały im profesjonalnym przygotowaniu biogramu.

Twórcy dziesięciu biogramów wyróżnionych przez grono ekspertów odbiorą nagrody za swoją pracę podczas uroczystej gali zakończenia projektu, która odbędzie się pod koniec czerwca w Poznaniu.

„Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan” dostępna jest pod adresem www.encyklopediawielkopolan.pl.

***

Projekt „Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan” realizowany jest przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu oraz Konsorcjum w składzie Fundacja eSzkoła i EuroConsult. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież