fbpx

Na kogo możesz zagłosować w niedzielę?

W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego będziemy mogli zagłosować na jednego z 60 kandydatów.

Mieszkańcy powiatu obornickiego znaleźli się w okręgu nr 7. Obejmuje on Poznań oraz 7 powiatów: grodziski, międzychodzki, nowotomyski, obornicki, poznański, szamotulski, wolsztyński. Poniżej prezentujemy listę komitetów oraz kandydatów:

Lista nr 1

Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy
Lista nr 2
Komitet Wyborczy Wiosna Roberta Biedronia
Lista nr 3
Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejska – PO SLD PSL Nowoczesna Zieloni
Lista nr 4
Komitet Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości
Lista nr 5
Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS
Lista nr 6
Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz'15

 

Lista nr 1 – Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy
1. Piotr Liroy-Marzec
2. Anna Krystowska
3. Anna Bryłka
4. Witold Tomczak
5. Maciej Jóźwiak
6. Magdalena Gapińska
7. Andrzej Kuświk
8. Piotr Wawrzyniak
9. Aleksandra Rohde
10. Wojciech Ziętkowski
 
Lista nr 2 – Komitet Wyborczy Wiosna Roberta Biedronia
1. Sylwia Spurek
2. Dariusz Standerski
3. Katarzyna Ueberhan
4. Mikołaj Pancewicz
5. Ew Wójciak-Pleyn
6. Marcin Staniewski
7. Kalina Michocka
8. Zbigniew Zalesiński
9. Magdalena Decker
10. Ewa Jeżak
 

Lista nr 3 – Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejskiej – PO SLD PSL Nowoczesna Zieloni

1. Ewa Kopacz
2. Leszek Miller
3. Andrzej Grzyb
4. Miłosława Stępień
5. Michał Wawrykiewicz
6. Barbara Mroczkowska
7. Marcin Bosacki
8. Krystiana Drozd
9. Karolina Fabiś-Szulc
10. Jakub Rutnicki

 
Lista nr 4 – Komitet Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości
1. Zdzisław Krasnodębski
2. Andżelika Możdżanowska
3. Joanna Lichocka
4. Szymon Szynkowski vel Sęk
5. Ryszard Bartosik
6. Marcin Porzucek
7. Lidia Dudziak
8. Robert Popkowski
9. Joanna Frankiewicz
10. Jan Dziedziczak
 
Lista nr 5 – Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS
1. Waldemar Witkowski
2. Anna Wachowska-Kucharska
3. Maciej Szlinder
4. Paulina Nowak
5. Konrad Nowacki
6. Beata Błażejczak-Kleczewska
7. Amadeusz Smirnow
8. Kamila Kasprzak-Bartkowiak
9. Anna Wilk-Baran
10. Dorota Koszal
 
Lista nr 6 – Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz'15
1. Marek Jurek
2. Błażej Parda
3. Joanna Kosmalska
4. Katarzyna Luch
5. Jacek Fordon
6. Bartosz Garczyński
7. Julia Kochańska
8. Sabina Gatti
9. Jakub Pera
10. Jerzy Kozłowski
 
Lokale wyborcze będą otwarte od godz. 07:00 do 21:00.