Prawo jazdy kat. B - praktyczne porady jak zdać egzamin

Jeśli zdecydowaliście się zainwestować w kurs na prawo jazdy, to bardzo dobra decyzja. Niestety sama obecność w szkole jazdy i dobre chęci nie wystarczą – przed wami trudne zadanie. Chodzi o dwuetapowy egzamin na prawo jazdy. Cieszy się on złą sławą i stosunkowo niskim wskaźnikiem zdawania, jednak nie ma co popadać w przesadny pesymizm. Na podstawie obserwacji świeżo upieczonych posiadaczy prawa jazdy przygotowaliśmy mini poradnik dla kandydatów na kierowców!

Nie lekceważ kursu teoretycznego na prawo jazdy

To ponoć powszechna praktyka – skupić całe swe siły i uwagę na części praktycznej i pomijać sprawy związane z zasadami ruchu drogowego oraz ćwiczenie różnych wariantów. Opuszczanie wykładów, niepoświęcanie czasu na samodzielne rozwiązywanie zadań i tym podobne praktyki tylko zwiększają prawdopodobieństwo oblania egzaminu na prawko. Dobre ośrodki szkolenia kierowców kładą spory nacisk na to, by kursanci byli solidnie przygotowani do jazdy od strony merytorycznej, nim faktycznie zasiądą za kółko.

Wybierz sprawdzony i polecany OSK

Nauka prawa jazdy trwa nawet kilka miesięcy. Dobrze, żeby przez ten czas czuwał nad kursantem doświadczony instruktor, który ma dobre podejście, wie jak trafić do każdego ucznia i doskonale zna przebieg egzaminu na prawo jazdy. Duże OSK skoncentrowane są na ilości kursantów i często nie poświęcają im wystarczająco dużo uwagi. Czasem lepiej skorzystać z instruktora na prawo jazdy, który jest polecany, ma dobre opinie i wysoki wskaźnik zdawania. Oczywiście dobrze, żeby przy tym był osobą, która odpowiada nam z charakteru – kursant spędza z instruktorem nauki jazdy wiele godzin zamknięty sam na sam w samochodzie, także nić porozumienia to podstawa. Nie przesadzajmy jednak z wyborem wyjątkowo łagodnego instruktora – musimy przecież zachować koncentrację i dyscyplinę.

tresc abc

Foto: Abcnaukijazdy.pl - Kurs prawa jazdy

Zadawaj pytania, nie polegaj na przypuszczeniach – instruktor nauki jazdy od tego jest!

Zdajemy sobie sprawę, że wielu kursantów może pod wpływem stresu łapać dystans do instruktora nauki jazdy i ograniczać się tylko do wykonywania jego poleceń i kiwania głową. Jeśli w trakcie kursu na prawo jazdy pojawiają się wątpliwości lub pytania – kieruj je właśnie do przedstawiciela OSK, nie zaś do osób trzecich. Instruktor zna przebieg egzaminu, ma doświadczenie i wiedzę o aktualnych zasadach ruchu drogowego, a więc doradzi najlepiej. Jeśli zdecydujemy się polegać na własnych przypuszczeniach i nie zapytamy instruktora jak zachować się w danej sytuacji, może to odbić się na wyniku egzaminu na prawo jazdy. Jeśli oblejemy, to z własnej winy. Można ograniczyć to ryzyko do minimum – wystarczy rozmawiać z instruktorem nauki jazdy.

Przed egzaminem wykup dodatkowe godziny nauki jazdy

To bardzo skuteczna metoda, by iść na egzamin na prawo jazdy przygotowanym i wprawionym. Na 3 lub 4 dni przed egzaminem ustalmy ostatnie godziny nauki jazdy lub wykupmy dodatkowe, by przećwiczyć różne warianty na mieście. Kiedy już wpadniemy w rytm, sam egzamin będzie wydawał się mniej groźny i uda się przejechać go bez błędów.

Autor: Wypożyczalnia Samochodów CARSON Kalisz
www.carson.auto.pl
Częstochowska 201
62-800 Kalisz

Komentarze  

#1 Jan 2019-11-15 09:48
Bardzo interesujący artykuł. Każdy przyszły kierowca powinien się zapoznać.
Cytować

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież