Przejdź do głównej treści

Zebrali ziemię przed budową boiska. Dokąd trafiła?

| Łukasz | Lokalne

Przed budową nowego boiska przy ul. Objezierskiej w Obornikach zebrano ziemię i trawę. Dokąd ona trafiła?

Gmina Oborniki chwali się budową nowego kompleksu sztucznych boisk. Inwestycja na pewno bardzo potrzebna, choć budzi w części środowiska sportowego niezadowolenie (o tym jednak przy innej okazji). Zgodnie z warunkami zamówienia za zebraną ziemię odpowiadał wykonawca budowy boiska. To on był też odpowiedzialny za jej utylizację jako odpadu. 

Zgodnie z zapisami umowy zawartej z wykonawcą, wszelkie prace rozbiórkowe i porządkowe – w tym usunięcie warstwy trawy oraz ziemi z terenu budowy – zostały przeprowadzone i zagospodarowane przez wykonawcę zgodnie z obowiązującymi przepisami i postanowieniami kontraktu - przekazał Krzysztof Nowacki, prezes PWiK. 

Przemysław Mączyński, Kierownik Wydziału Inwestycji, przekazał nam, że ziemia trafiła m.in. do kilku sołectw. Otrzymali je ci, którzy wcześniej takie zapotrzebowanie zgłosili. Z naszych żródeł wynika, że zebrany materiał trafił też m.in. do prywatnej osoby. 

Czy Gmina Oborniki musiał oddawać ziemię pod zarządzanie wykonawcy? To kwestia wygody - wyjaśnił nam jeden z samorządowców.

Dlaczego wcześniej nie poinformowano sołtysów o możliwości otrzymania dobrej jakościowo ziemi? Wysłaliśmy zapytanie do Burmistrza Obornik Tomasza Szramy. 

 

Przez trzy dni gmina Ryczywół żyła majówką w wielkim stylu. Koncerty, atrakcje plenerowe, tłumy mieszkańców i gości z okolic powiatu — „Fantastyczna Majówka" udowodniła, że Ryczywół potrafi świętować z prawdziwym rozmachem. 
3 maja 2026 r. w Rogoźnie odbędą się miejskie obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji. Program obejmuje mszę w kościele pw. Ducha Świętego, przemarsz oraz oficjalne uroczystości na Placu Karola Marcinkowskiego.
Remont mostu i kładki na Wełnie w Obornikach wywołuje komentarze mieszkańców. Inwestycja za blisko 3,8 mln zł poprawi bezpieczeństwo, ale oznacza też utrudnienia.
Budowa nowoczesnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Obornikach zbliża się do zakończenia. To inwestycja, która w praktyce wpłynie nie tylko na sprawniejszą gospodarkę odpadami, ale także na poprawę jakości życia mieszkańców oraz standardów ochrony środowiska w całej gminie.
Pasażerowie komunikacji publicznej w Obornikach doczekają się toalety na dworcu. Burmistrz Obornik podpisał umowę na realizację zadania.
W Kowanówku trwa zbiórka na zakup defibrylatora AED przy świetlicy przy ul. Tarninowej 23. Do osiągnięcia celu wciąż brakuje środków. Organizatorzy apelują do mieszkańców o wsparcie.
Na 5 budynkach rogozińskich szkół pojawiły się defibrylatory AED. To efekt projektu zrealizowanego z Budżetu Obywatelskiego.