Co zrobić, gdy trzeba anulować rezerwację wynajmowanego samochodu

Rezerwacja samochodu w wypożyczalni przed planowanym wyjazdem na urlop to doskonałe rozwiązanie gdy chcemy mieć pewność, że w wybranym terminie będziemy mogli cieszyć się niezależnością i mobilnością. Rezerwacja auta oraz dopełnienie formalności to jedna kwestia. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy z jakichkolwiek przyczyn musimy nasz urlop odwołać lub przesunąć termin. Co wtedy zrobić z zarezerwowanym samochodem?

Anulowanie rezerwacji

Nikt nie lubi całkowicie przekładać planów, zwłaszcza wakacyjnych. Ale czasem zdarzają się takie sytuacje, że z przyczyn losowych staje się to konieczne. To, czy anulowanie lub przesunięcie rezerwacji samochodu będzie możliwe w dużym stopniu zależy od warunków firmy, z której usług korzystamy. Informacje na ten temat zazwyczaj zawarte są w postanowieniach umowy bądź w ofercie, jaka została nam dostarczona. Niektóre firmy pozwalają na takie zmiany bez dodatkowych konsekwencji, inne zastrzegają, że zmiana może nastąpić najpóźniej ileś dni przed planowanym wynajmem, natomiast jeszcze inne przygotują dla nas karę umowną. Często firmy udostępniają tego typu informacje również na swoich stronach internetowych. Dotyczy to również firm wynajmujących samochody w innych państwach, tu właśnie strona internetowa może okazać się pierwszym źródłem informacji. Najczęściej wystarczy wejść https://cheap--escorts.co.uk, a następnie odszukać odpowiedni regulamin, a jeśli nie będziemy umieli znaleźć, zawsze można skorzystać z możliwości kontaktu online.

A co z opłatą?

Osobną kwestią jest również opłata za wypożyczenie samochodu, ponieważ w niektórych firmach opłaty pobierane są na różnych etapach realizacji zamówienia. Niektóre firmy zaznaczają, że pełna kwota musi zostać uregulowana już na etapie rezerwacji, inne natomiast dopuszczają możliwość wpłacenia części należności, jako zaliczki na poczet rezerwacji. Zdarza się, że wypożyczalnie regulują należności dopiero w ostatnim etapie realizacji usługi, zabezpieczając ewentualne środki na karcie kredytowej, na poczet ewentualnych szkód. Sposób rozliczenia odgrywa czasem rolę w procesie anulowania rezerwacji lub jej przesunięcia. Szczególnie gdy całość lub część kwoty została już uiszczona, wówczas może zdarzyć się, że - jeśli firma przewiduje zwrot całej kwoty - konieczne będzie wykonanie dodatkowych czynności, związanych np. ze złożeniem wniosku o zwrot poniesionych kosztów. Inną kwestią jest najczęściej rezygnacja w ostatniej chwili lub wręcz zwyczajne nie zgłoszenie się po zamówione auto. Wówczas częstą praktyką jest to, że cała kwota wypożyczenia przepada, a jeśli wpłacona została tylko zaliczka- należy dopłacić brakującą kwotę tak, jakbyśmy we wskazanym okresie korzystali z samochodu.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież