Ubezpieczenie samochodu przed wyjazdem

Planujesz wakacje za granicą. W tym roku jedziesz na nie własnym samochodem. Czy pamiętasz o tym, aby wcześniej ubezpieczyć swoje auto? Co musisz wiedzieć o ubezpieczeniach samochodu, aby czuć się bezpiecznie podczas wakacji?

Ważne ubezpieczenie samochodu – polisa OC i Zielona Karta

Ubezpieczenie samochodu OC wykupione w Polsce daje możliwość podróżowania po wielu europejskich państwach. Problem zakupu obowiązkowej ochrony odchodzi na dalszy tor. OC zakupione w Polsce jest ważne w Państwach, które podpisały Jednolite Porozumienie między biurami narodowymi. Łącznie z Polską zrzesza ona 37 europejskich państw, m.in. Niemcy, Belgię, Łotwę, Maltę, Hiszpanię.

Jeżeli będziesz wyjeżdżać poza teren wspólnoty, wówczas musisz posiadać Zieloną Kartę. Jak wynika z informacji zamieszczonych w FAQ Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, Zielona Karta stanowi Międzynarodowy Certyfikat Ubezpieczeniowy, który stanowi dowód, iż ten, kto go ma, jest objęty ubezpieczeniem komunikacyjnym OC zgodnie z prawem ubezpieczeniowym obowiązującym w odwiedzanym przez niego kraju. Przy zachowaniu warunku: kraj ten musi należeć do Systemu Zielonej Karty.

Ważna pomoc za granicą – ubezpieczenie  Assistance

Wykupując odpowiednie dla siebie ubezpieczenie Assistance, należy zwrócić uwagę na częstotliwość wyjazdów za granicę, a także to, czy jeździ się z pasażerami (w tym dziećmi), lub zwierzętami. Należy także rozważyć ewentualną konieczność nieprzewidzianego noclegu w hotelu.

Kierowca planujący wyjazd za granicę podczas wykupowania ubezpieczenia Assistance może dodatkowo zapewnić sobie możliwość dostarczenia paliwa, opcję skorzystania z samochodu zastępczego, holowanie pojazdu na określonej odległości, a także pomoc w przypadku rozładowania się akumulatora itp.

Autocasco – nieobowiązkowe ubezpieczenie samochodu, czy potrzebne?

Autocasco nie jest wymaganym ubezpieczeniem, jednakże może okazać się bardzo wartościowym dodatkiem. AC w przeciwieństwie do OC pokrywa koszty naprawy naszego samochodu także wtedy, gdy jego uszkodzenie nastąpiło z naszej winy. Ubezpieczenie Autocasco obejmuje nie tylko małe uszkodzenia na samochodzie, ale też jego kradzież.

NNW – ważne podczas zagranicznych wyjazdów!

Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków z kolei nie stanowi ubezpieczenia samego samochodu, ale jego pasażerów. Warto mieć je na uwadze, aby zapewnić pełne bezpieczeństwo swoim bliskim czy osobom z nami podróżującymi.

Wszystko dopięte na ostatni guzik? Masz pewność, że wybrane przez ciebie ubezpieczenia działają na terenie kraju, do którego się wybierasz? Pora wyruszać w bezpieczną podróż!

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież