Czysta szyba samochodowa niezależnie od warunków

czysta szyba samochodowa niezaleznie od warunkow

Słoneczna pogoda sprawia, że kierowcy nie zwracają uwagi na wycieraczki i płyn do spryskiwania szyb. To duży błąd, bo kombinacja zużytych wycieraczek, braku płynu i nagłej, gwałtownej burzy może wyraźnie utrudnić jazdę.

Nagły deszcz to niejedyny problem. Kierowca, który chce oczyścić szyby, np. z kurzu, najpierw zauważa delikatne smugi, aż w końcu całkowite oczyszczenie szyb staje się bardzo trudne, a widoczność ograniczona. Ponadto, wyeksploatowane wycieraczki ślizgają się po szybie i piszczą, wyraźnie obniżając komfort jazdy.

Rzecz gustu

Tradycyjna wycieraczka samochodowa dobrze przylega do szyby i charakteryzuje się wysoką skutecznością oczyszczania niezależnie od warunków. Niestety, standardowa wycieraczka zwiększa opór powietrza i może odstawać od coraz bardziej wyrafinowanych linii nadwozia nowoczesnych samochodów. Wycieraczki płaskie lepiej wkomponowują się w design nowych aut, a co więcej, ich kształt redukuje opór aerodynamiczny i zużycie paliwa. Niestety, coś za coś - raz, kosztują więcej, a dwa, przy większych prędkościach nie przylegają zbyt dobrze do szyby, co prowadzi do nierównego oczyszczania i hałasu.

Złoty środek

Tradycyjne wycieraczki samochodowe i z płaskim piórem mają swoje zalety, które producenci wycieraczek postanowili połączyć w jedno, tworząc wycieraczki hybrydowe. Ich konstrukcja posiada gumowe pióro, które jest równomiernie dociskane do szyby przy pomocy elastycznego, metalowego elementu usztywniającego. Opływowa budowa sprawia, że wycieraczka hybrydowa niewiele różni się od wycieraczki płaskiej, jednak specjalne mieszanki gumy pióra wycieraczki gwarantują lepszą skuteczność oczyszczania szyby przez długi czas, niezależnie od warunków atmosferycznych - podają specjaliści internetowego sklepu motoryzacyjnego, iParts.pl. Ponadto, warto dodać, że hybryda nie wpada w wibracje pod wpływem powietrza, co pozwala pozbyć się nieprzyjemnych szumów.

Na pierwszy montaż

Wycieraczki hybrydowe szybko zyskały na popularności. Konstrukcja okazała się na tyle trafnym rozwiązaniem, że hybrydy z powodzeniem montuje się jako element wyposażenia fabrycznego w wielu popularnych modelach aut, np. Kia, Mazda lub Suzuki. Efekt czystej szyby cieszy kierowców, którzy, jak wynika z badań, coraz chętniej sięgają po wycieraczki hybrydowe. Dodatkowa zaleta hybryd to fakt, że ich budowa dzielnie znosi trudy zmiennych warunków atmosferycznych, co pozwala maksymalnie wydłużyć czas ich prawidłowego użytkowania.

Niezależnie od wybranego rodzaju wycieraczki, kluczowe znaczenie ma rozmiar piór, który powinien być maksymalny, ale koniecznie dopasowany do szyby samochodu. Co prawda producenci dostrzegli problem doboru wycieraczek i umieszczają ich kompatybilność z modelami aut na opakowaniu, to jednak zawsze lepiej jest się upewnić, jaka długość wycieraczek dedykowana jest do konkretnego pojazdu. Stosowna informacja znajduje się w instrukcji obsługi samochodu.

Komentarze   

0 #4 Markowsky 2017-08-09 13:27
raz miałem przygodę że guma z pióra wycieraczki ześlizgnęła się a po szybie przejechał goły plastik rysując cała szybę, która niestety nadawała się później tylko do wymiany. trzeba pamiętać o takich rzeczach żeby potem nie żałować
Cytować
0 #3 Krystian 2016-11-23 10:14
chciałem podzielić się z Wami moim odkryciem jaki jest sklep z częściami samochodowymi IPARTS. Szybka obsługa, tranzakcja, wysokiej jakości produky i do tego fajne ceny. Naprawdę polecam.
Cytować
0 #2 Ferdi 2016-05-12 15:01
"Efekt czystej szyby cieszy kierowców" :D . Mogę się pod tym zdaniem podpisać obiema rękoma. Takie proste, a cieszy. W sumie tak jak autor zaznaczył na końcu, osobiście skupiłbym się bardziej na rozmiarze wycieraczek bo to może być problemem. Tak to oszczędzi się jazdę ze sklepu i z powrotem.
Cytować
0 #1 Radek 2016-05-10 11:16
Cenię sobie wygodę i jakość użytkowania dlatego zamontowałem ostatnio wycieraczki hybrydowe. Mam już je dobrą chwilę i nie zauważyłem żadnych problemów. Od siebie mogę je polecić.
Cytować