fbpx

Wypożyczalnia samochodów – jakie auta tam znajdziesz?

Wypożyczalnia samochodów to miejsce, jak sama nazwa wskazuje, w którym możesz wypożyczyć za określoną opłatą samochód. Zasada działania wypożyczalni wydaje się banalna, jednak osoba, która pierwszy raz korzysta z takiej usługi, może zadawać sobie wiele pytań. Zastanawiasz się, jakiej klasy samochody znajdziesz w takiej wypożyczalni?

Klasy samochodów na wynajem

Wypożyczalnie aut stosują podział swojej floty na segmenty ze względu na klasę samochodów. Wśród standardowych rodzajów samochodów zaliczamy m.in. klasę A, która uwzględnia przede wszystkim auta miejskie o niewielkich rozmiarach. Jakie są ich główne zalety? Są one ekonomiczne pod względem kosztów eksploatacyjnych oraz sprawdzają się głównie na krótkich dystansach. Do samochodów klasy A można zaliczyć na przykład Volkswagen Up czy Seat Mii.

Do poruszania się po mieście nadają się również auta klasy B. Są niewiele większe od samochodów z klasy A, a przy tym użytkownik posiada więcej przestrzeni w bagażniku. Z tego względu samochody klasy B są idealne do codziennej jazdy po mieście.

Dla osób, dla których pojemność w samochodach klasy B jest wciąż za mała, lepszą propozycją będą auta klasy C. Są one nadal kompaktowe, jednak posiadają zdecydowanie więcej miejsca w bagażniku. Ponadto pojazdy z tej grupy pozwalają na komfortową jazdę dla czterech osób. Samochody te są również lepiej przystosowane do pokonywania długich dystansów. Przykładowym reprezentantem tej klasy jest na przykład samochód Citroen C4.

Samochody klasy D są skierowane przede wszystkim dla rodzin, ponieważ zapewniają dużo przestrzeni dla pasażerów oraz miejsce na dodatkowy bagaż. Warto jednak mieć na uwadze to, że nie są one już tak kompaktowe jak ich poprzednicy z klas A, B lub C. Przykładowe auta klasy D to Audi A4 Kombi czy Opel Insignia Kombi.

W wielu wypożyczalniach można także znaleźć samochody luksusowe, które będą idealne na wyjątkowe okazje takie jak ślub czy wieczór panieński lub kawalerski. Jeżeli marzysz o przejażdżce luksusowym autem, możesz je znaleźć na stronie: https://globalelitecar.pl/pojazdy/lamborghini-huracan/

Jeżeli już wiesz, jakiej klasy auta możesz znaleźć w wypożyczalni samochodów, poniżej odpowiemy również na kilka innych często zadawanych pytań!

Wiek kierowcy – kto może wypożyczyć samochód?

Niektóre z wypożyczalni określają minimalny wiek kierowcy, który może u nich wypożyczyć samochód. Zazwyczaj jest to 20 lub 21 lat. Nie wszystkie wypożyczalnie wymagają odpowiedniego wieku od kierowcy. Aby wypożyczyć samochód, należy oczywiście posiadać ważne prawo jazdy – najlepiej od co najmniej roku, co także często indywidualnie określają wypożyczalnie.

Gdzie odbiera się i zwraca wypożyczone samochody?

Tutaj sytuacja również zależna jest od specyfiki danej firmy. Zastanawiasz się, czy samochód, który wypożyczysz, będzie trzeba odebrać z wypożyczalni, czy może jednak zostać podstawiony na preferowane przez Ciebie miejsce? Wiele wypożyczalni umożliwia odbiór i zwrot pojazdu z wybranego miejsca.

Warto jednak dokładnie przeczytać regulamin danej wypożyczalni, aby później nie być obciążonym dodatkowymi kosztami. Na odbiór pojazdu można również umówić się na przykład spod lotniska czy dworca – szczególnie gdy przyjeżdżamy do danego miasta w konkretnym celu.

Wiele wypożyczalni, posiadając swoje oddziały w różnych miastach, umożliwia odbiór auta w jednym mieście, a zwrot w zupełnie innym. Informacje związane z odbiorem pojazdu oraz jego odstawieniem zazwyczaj podaje się podczas uzupełniania formularza rezerwacji.

W wypożyczalniach samochodów znajdziesz różnej klasy auta. W takim miejscu wybierzesz samochód zarówno na miejską przejażdżkę, jak i wieczór kawalerski. Szukasz zaufanej wypożyczalni samochodów? Możesz ją znaleźć na stronie: https://globalelitecar.pl/. Zespół fachowców odpowie na wszystkie Twoje pytania oraz sprawi, że wynajem auta będzie przyjemny i bezproblemowy.