fbpx

Jaka kamera samochodowa będzie najlepsza na wakacje

W sezonie urlopowym, ludzie często decydują się na podróż w upragnione miejsce wypoczynku samochodem. Jest to dla niektórych tańsze rozwiązanie niż na przykład podróż samolotem oraz pozwala na zabranie dowolnej ilość bagażu. By dodatkowo zabezpieczyć samochód na terenie obcego kraju i tym samym zwiększyć własny komfort, warto zaopatrzyć się w kamerkę samochodową. Doradzamy, jaki model najlepiej sprawdzi się w podróży i na co należy zwrócić uwagę.

Kamery samochodowe – przełom dzisiejszych czasów

Z każdym dniem rośnie popularność rejestratorów jazdy. Kierowcy cenią sobie przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo w różnych sytuacjach na drodze. Cenny materiał video nieraz udowadniał niewinność ofiary lub winę sprawcy wypadku. Dodatkowo, coraz więcej kamer wyposażonych jest w innowacyjne funkcje, które ułatwiają kierowcom wykonywanie manewrów na drodze czy stanowią dodatkową ochronę samochodu przed kradzieżą.

Wideorejestrator na wakacjach

Dłuższa podróż samochodem, zwłaszcza w kraju, w którym możemy nie znać warunków na drodze lub obowiązujących przepisów, może stanowić utrudnienie i wywoływać niepotrzebny stres. Warto wyposażyć samochód w kamerkę samochodową. Dzięki temu, nie tylko zwiększy się komfort podczas długiej podróży, ale również podczas samego pobytu. Dzięki stałemu monitorowaniu pojazdu, Ty i Twoja rodzina odetchniecie z ulgą i będziecie mogli zostawić samochód, nawet na niestrzeżonym parkingu. 

Jaką kamerę samochodową kupić

Oto jest pytanie! Producenci wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów oferują coraz bardziej innowacyjne rozwiązania. Ciężko podjąć właściwą decyzję tak, aby nie przepłacić a jednocześnie zaopatrzyć się w dobry sprzęt spełniający swoją funkcję. Oto kilka rzeczy na które warto zwrócić uwagę kupując kamerę samochodową na wakacje:

Na szybę czy w ramce

Jeżeli korzystasz z nawigacji, to po zamontowaniu kamery samochodowej może się na szybie zrobić trochę ciasno. Wtedy dobrym rozwiązaniem będą kamery samochodowe w ramce. Montowane w lusterku wstecznym, a niektóre również dodatkowo na tablicy rejestracyjnej, są bezpieczniejsze, ponieważ nie rzucają się w oczy i nie kuszą potencjalnego złodzieja. Dzięki temu, nie ograniczysz sobie pola widoczności i zachowasz bezpieczeństwo na drodze.

Drugim, nieco droższym rozwiązaniem jest również zakup kamery samochodowej z trybem nawigacji. Dzięki temu, zyskasz dwa urządzenia w jednym. Rejestratory jazdy z GPS-esem mają nierzadko wbudowany prędkościomierz, który informuje z jaką prędkością pokonano konkretne odcinki trasy. Można to wykorzystać by obliczyć ilość paliwa potrzebą do dalszej podróży. 

Wi-Fi

Podczas podróży przyda się również kamerka samochodowa mająca możliwość bezprzewodowego łączenia się z siecią Wi-Fi. Dzięki temu, odpoczywając nad morzem, czy spacerując po lesie możesz monitorować swój samochód. W razie jakiegokolwiek podejrzanego ruchu wokół Twojego pojazdu, kamera z wbudowanym czujnikiem uruchomi nagrywanie, a Ty otrzymasz powiadomienie na swojego smartfona. Możesz również za pomocą telefonu zmieniać konkretne ustawienia.

Tryb parkingowy i kamera cofania

Wyobraź sobie wąskie i zatłoczone uliczki. To uroki Grecji czy Włoch, jednak utrapienie dla kierowców. Bardzo często krążą kilkadziesiąt minut w poszukiwaniu odpowiedniego miejsca parkingowego, w którym będą mogli zostawić pojazd. Dzięki kamerze cofania, parkowanie stanie się banalnie proste, a Ty zyskasz cenny czas na zwiedzanie i odpoczynek.

A jeśli chodzi o tryb parkingowy, to umożliwia on rejestrowanie pojazdu również podczas postoju. Kamery samochodowe wyposażone w czujnik G-sensor oraz tryb detekcji ruchu błyskawicznie reagują na każdy ruch wokół samochodu i rozpoczynają nagrywanie każdej, podejrzanej czynności.

Kamery samochodowe – komfort i bezpieczeństwo

Jeżeli rozważasz zakup kamery samochodowej, to planowany wyjazd na wakacje będzie dobrym momentem, by w końcu to zrobić. Docenisz innowację i ułatwienie na drodze, jaką niesie ze sobą posiadanie wideorejestratora. Od pierwszego użycia nie będziesz w stanie się z nią rozstać. Pamiętaj również, że nie w każdym kraju kamera samochodowa jest legalna! Przed podróżą warto sprawdzić przepisy odnośnie rejestrowania jazdy, aby uniknąć płacenia wysokiej grzywny.

źródło zdjęcia: freepik.com