Kombinezony motocyklowe – czym kierować się podczas zakupu?

Kombinezon motocyklowy to atrakcyjna alternatywa dla kurtki i spodni. Na co należy zwrócić uwagę przy poszukiwaniu odpowiedniego modelu?

Powinien zapewniać optymalny poziom bezpieczeństwa oraz komfortu. Powinien być dopasowany do użytkownika. Kombinezon motocyklowy, ponieważ to właśnie o nim mowa, jest jednym z tych ubrań na motocykl, którego dobór często sprawia dużo trudności.

Na co warto zwrócić szczególną uwagę przy jego zakupie? Sprawdź te porady przed złożeniem swojego zamówienia! 

Kombinezon na motor – tekstylny czy skórzany?

Kombinezony motocyklowe możemy podzielić na dwie kategorie, a mianowicie na kombinezony tekstylne oraz kombinezony skórzane. Czym różnią się pomiędzy sobą?

  • Kombinezony tekstylne

Tekstylny kombinezon na motor to przede wszystkim większy komfort. Tkaniny oraz skórzane wstawki zastosowane do jego uszycia zapewniają optymalną wygodę w zróżnicowanych warunkach – modele z zimowymi podpinkami można stosować nawet w okolicy 0 stopni Celsjusza.

Tekstylne kombinezony motocyklowe najczęściej posiadają membrany chroniące przed deszczem i wiatrem. Gdy poszukujemy jednak modelu na lato, warto szukać tego bez dodatkowych membran, ponieważ nie sprawdzą się podczas upałów.

Producenci stosują różne rodzaje membran, które mogą posiadać odmienne właściwości. Najlepiej postawić wtedy na sprawdzone marki – to gwarancja, że kupujemy odzież, która posłuży nam na lata. 

  • Kombinezony skórzane

Po drugiej stronie mamy skórzane kombinezony na motor. Ich najważniejszą zaletą jest wysoki poziom bezpieczeństwa – skóra ma większą odporność na ścieranie niż tekstylia, dlatego też będzie zapewniała lepszą ochronę w razie ewentualnych wypadków.

W sprzedaży dostępne są różne rodzaje kombinezonów skórzanych, w tym modele sportowe, które zapewniają maksymalny poziom bezpieczeństwa. Także znajdziemy w nich kieszenie na slidery, które przyczepia się poniżej kolan. Wybrane modele, na przykład kombinezony Dainese, mogą mieć także garby aerodynamiczne poprawiające aerodynamikę jazdy przy dużych prędkościach.

Gdy nie zamierzamy jeździć w sportowym stylu, wystarczy nam klasyczny kombinezon na motor. Są przystosowane do codziennego użytku. Zwykle nie mają także tak dobrej wentylacji jak modele sportowe i nie wykorzystują tak zaawansowanych zabezpieczeń. Kupimy je za to w niższych cenach.

Najczęściej skórzane kombinezony motocyklowe nie posiadają membran, na przykład nie ma ich kombinezon Dainese – jednego z najbardziej popularnych producentów odzieży motocyklowej. Zdarzają się jednak wyjątki. 

Kombinezon na motor – jednoczęściowy czy dwuczęściowy?

Gdy poszukiwany jest dobry kombinezon na motor, także będziemy musieli przemyśleć, czy lepiej wybrać model jednoczęściowy czy dwuczęściowy.

Większość motocyklistów decyduje się na dwuczęściowe kombinezony motocyklowe, ponieważ są one bardziej wszechstronne od jednoczęściowych. Składają się z dwóch oddzielnych elementów – kurtki i spodni, które można stosować również osobno.

Kombinezony dwuczęściowe są rekomendowane dla motocyklistów jeżdżących spokojniej, preferujących jazdę rekreacyjną nad sportową. Modele jednoczęściowe dedykowane są do jazdy sportowej – zapewniają wyższy poziom bezpieczeństwa. 

Detale, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie kombinezonu motocyklowego:

  • zabezpieczenia – powinny znaleźć się w newralgicznych punktach, aby zapewnić najlepszą ochronę przed urazami
  • otwory wentylacyjne albo perforacja w skórze w kombinezonach skórzanych – zapewnia odpowiednią wentylację podczas jazdy w ciepłe dni
  • podszewka – powinna zapewniać dodatkowy komfort w trakcie użytkowania, niektórzy producenci, na przykład Dainese, stosują wyściółki z jonami srebra zapewniającym większa higienę
  • elastyczne wstawki – ułatwiają dopasowanie kombinezonu do sylwetki
  • odblaskowe elementy – poprawiają poziom bezpieczeństwa podczas jazdy 

Szukasz dobrego kombinezonu na motocykl, na przykład modelu takiego jak kombinezon Dainese? Sprawdź już teraz ofertę w sklepie internetowym Motocyklowe Centrum Serwisowe.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież