fbpx

Zakupy przez Internet czy tradycyjne?

Kupowanie przez Internet staje się coraz bardziej popularne. Korzystają na tym przedsiębiorcy, więc wirtualnych działalności ciągle przybywa. Dzięki sprzedaży internetowej firmy docierają do większej liczby odbiorców, minimalizują koszty prowadzenia biznesu, czy rozszerzają swoją działalność stacjonarną. A jakie korzyści mają konsumenci? Gdzie warto robić zakupy?

Zakupy przez Internet


W Internecie można kupić już wszystko to, co znajduje się w sklepach tradycyjnych, a często nawet więcej. Oferta jest bogatsza i to pierwszy argument, który przemawia na korzyść takich zakupów. Gdy produkt nie jest dostępny na miejscu, z pewnością znajdzie się w którymś sklepie internetowym. Konkurencja jest ogromna, dlatego sprzedawcy proponują też niższe ceny. Dodatkowo w Internecie można znaleźć strony porównujące koszt tego samego artykułu w różnych sklepach oraz opinie o nim i na tej podstawie wybrać najkorzystniejszą ofertę. Jest to więc zdecydowana oszczędność pieniędzy i czasu. Dla niektórych minusem może być jednak konieczność oczekiwania na przesyłkę i dokonania za nią dodatkowej opłaty. Warto więc robić większe zakupy – sprawdza się to szczególnie w przypadku hurtowni internetowych (np. hurtownialuka.pl) gdzie transport większej ilości zamówienia wymaga np. samochodu dostawczego. W przypadku, gdy artykuł nie będzie spełniał oczekiwań, klient może go zwrócić, ale zwykle musi zrobić to na własny koszt.

Zakupy stacjonarne

Tradycyjne zakupy są wciąż dla wielu osób formą spędzania wolnego czasu. W galerii handlowej można zahaczyć o wiele sklepów z różnym asortymentem, zjeść coś, pójść do kina albo zabrać dzieci do parku rozrywki. Oprócz tego kupowanie stacjonarnie ma też wiele niezaprzeczalnych zalet, zwłaszcza w odniesieniu do odzieży, czy butów. Zdjęcia w Internecie nie zawsze oddają fakturę, kolor i prawdziwy wygląd produktu. Kupując w zwykłym sklepie można nie tylko przymierzyć daną rzecz, ale też łatwiej ocenić jej jakość, rodzaj materiału, dopasować do swoich potrzeb i sylwetki. Wiele osób podkreśla też, że ważna jest możliwość kontaktu ze sprzedawcą i poradzenia się go w sprawie zakupu. Choć artykuły w sklepach stacjonarnych są zwykle droższe, nie ma konieczności oczekiwania na dostawę. Niektórzy decydują się na pośrednie rozwiązanie – wybierają artykuł w sklepie, a następnie zamawiają go on-line.

Obydwie formy kupowania mają swoje wady i zalety, przeciwników oraz zwolenników. Nie warto jednak przyzwyczajać się do jednego tylko sposobu, bo można w ten sposób przegapić ciekawe propozycje. Dobrze jest śledzić oferty i promocje u sprawdzonych sprzedawców i korzystać z nich, by zaoszczędzić trochę pieniędzy. Często są one terminowe i szybko się wyprzedają. Gdy więc pojawi się naprawdę korzystna okazja, a do wypłaty jeszcze daleko, dobrym rozwiązaniem będą pożyczki. Szybkie, proste i wygodne sposoby pożyczania są już dostępne dla każdego. Ekspresowa gotówka podratuje budżet i będzie można ją wykorzystać na zakup artykułu, który w danej chwili jest dostępny w obniżonej cenie. W takich przypadkach nie warto czekać, bo tego typu okazje nie zdarzają się codziennie.