fbpx

Internet szerokopasmowy w Gminie Oborniki

W środę, 24 sierpnia Burmistrz Obornik Tomasz Szrama podpisał umowę z firmą Profit Group, reprezentowaną przez Marka Posmyka. W spotkaniu tym wzięły udział również dyrektorki: Zespołu Szkół w Obornikach – Justyna Bartol-Janasek oraz Szkoły Podstawowej w Sycynie – Ewa Nowicka.

Dokumenty dotyczyły ustawienia 8 masztów na budynkach użyteczności publicznej, które zapewnią Internet w całej gminie i jednocześnie umożliwią darmowy dostęp do sieci bezprzewodowej Szkole Podstawowej w Maniewie, Szkole Podstawowej w Sycynie, Szkole Podstawowej w Chrustowie Zespole Szkół w Kiszewie i Zespole Szkół w Obornikach oraz świetlicach wiejskich w Rożnowie, Urbaniu i Bąblinie.

Budowana sieć jest częścią realizowanego przez firmę Profit  projektu unijnego, który otrzymał dotację w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka: Zapewnienie szerokopasmowego Internetu, celem likwidacji białych plam w zachodniej Wielkopolsce. Ósmy maszt, ustawiony na Szkole Podstawowej w Maniewie nie wchodzi w zakres zadania, jest jednak niezbędny, aby sieć w naszej gminie prawidłowo funkcjonowała.

źródło UM Oborniki