fbpx

Content marketing czym jest i czy warto ?

Content marketing czym jest i czy warto ?

Specjaliści z zakresu marketingu internetowego dążą do promowania stron internetowych przy użyciu różnych narzędzi. W dzisiejszych czasach liderem wśród nich staje się content marketing. Co należy rozumieć pod tym pojęciem i w jaki sposób posługiwać się nim w praktyce?

Pojęcie content marketingu 
Anglojęzyczny termin „content marketing” oznacza marketing treści i jest uznawany przez specjalistów za jedno z najbardziej skutecznych narzędzi marketingowych. „Jest to tworzenie i publikowanie unikalnych i wartościowych treści, które skierowane są do ściśle określonej grupy docelowej.”- definiuje to pojęcie Agencja SEO. Ujmując je w inny sposób, content marketing jest sposobem na efektywną komunikację firmy z jej wszystkimi obecnymi i potencjalnymi klientami. Korzystając z narzędzi marketingu treści, dostarczamy odbiorcom pożądanych, rzeczowych, cennych informacji, jakich poszukują w sieci internetowej. Content marketing obejmuje nie tylko tworzenie ciekawej, wartościowej treści, ale i wszelkie rozwiązania służące trafnemu, szybkiemu dotarciu do konsumentów i pozyskaniu ich lojalności.

Czy warto korzystać z content marketingu?
Jeśli chcemy w sposób efektywny budować swoją pozycję w wyszukiwarce internetowej oraz realizować sprawnie komunikację z klientami, powinniśmy wykorzystywać na co dzień content maketing. Odpowiednio przygotowana treść umieszczana na stronie internetowej wpływa na ostateczną pozycję strony internetowej w wyszukiwarce internetowej. Przemyślane prowadzenie działań z zakresu marketingu treści pozwala na pozycjonowanie marki danego produktu lub usługi w sieci i w świadomości określonej grupy docelowej klientów. Posługując się content marketingiem można przyciągnąć do siebie wielu klientów rzeczywiście zainteresowanych skorzystaniem z naszej oferty. Nie trafiają oni na przypadkową stronę internetową, tylko do serwisu, który tematycznie i treściowo dopasowany jest do ich zapytania lub zainteresowań. Optymalizacja serwisu pod kątem pożądanej, wartościowej treści jest krokiem w dobrą stronę w jego promocji.

ŹRÓDŁO: http://www.eactive.com.pl/pozycjonowanie/content-marketing/