fbpx

Yanosik bez zgłoszeń społecznościowych

Yanosik bez zgłoszeń społecznościowychOd jakiegoś czasu przywróciliśmy na naszym portalu wtyczkę z mapką pochodzącą z serwisy korkowo.pl, twórcy aplikacji Yanosik. Bardzo przydatna rzecz, jednak ostatnio przestały się wyświetlać tzw. zgłoszenia społecznościowe.

Odpowiedź znajduje się po przejściu na główną stronę mapki:

"Dlaczego na mapie korkowo.pl nie ma zgłoszeń Społeczności Yanosik ?
Niestety jedna z firm postanowiła zasilać swoje systemy w informacje o kontrolach drogowych pobierane z korkowo.pl. Przeprowadzone testy wykazały, ze punkty z korkowo.pl "dziwnym trafem" pojawiają się i znikają w innej aplikacji w miarę jak prezentujemy je na korkowo.pl i usuwamy; w tym fałszywe punkty, które prezentowaliśmy tylko na korkowo.pl, a nie istniały w rzeczywistości.
Więcej informacji: http://yanosik.pl/forum/viewtopic.php?f=109&t=3162"


Twórcy Yanosika już są na ukończeniu zmiany w aplikacji blokującej kradzież danych, w dalszej kolejności przyjdzie pora na przywrócenie funkcjonalności mapek na stronach www. Bardzo trudno będzie walczyć z ręcznym kopiowaniem informacji.

Niestety poszanowanie prawa do twórczości, danych czy zbiorów informacji w naszym kraju jest żenująco niskie. Na co dzień również borykamy się z podobnym procederem polegającym na bezprawnym powielaniu czy kradzieży naszych informacji, fotografii więc całkowicie rozumiemy redakcję portalu korkowo.pl

Taka sytuacja w jaskrawy sposób pokazuje jak negatywny wpływ ma nieuczciwa konkurencja.