fbpx

Odwołana 47 Jizeska 50.

Odwołana 47 Jizeska 50.Tegoroczna zima przynosi wiele niespodzianek. Właśnie dotarła do nas informacja o odwołaniu najważniejszego w Czechach maratonu narciarstwa biegowego 47 Jizerska50. Impreza miała się odbyć w dniach 10-12 stycznia. Oficjalna przyczyna to brak naturalnego śniegu.

“Ze względu na brak naturalnego śniegu 47 CEZ Izerskiej 50 został odwołany. Długoterminowa temperatura powyżej zera i deszcz sprawiał, że niemożliwe, jest przygotowanie tras, gdzie na wielu kilemtrach nie ma śniegu ... " – podają organizatorzy na swojej stronie www

Nie pierwszy raz doszło do takiej sytuacji, wcześniej w latach 1988, 1990, 1998 i 2007 Czesi musieli podjąć podobną decyzję. W 1993 roku udało się przenieść maraton na inny termin. W tym roku z powodu napiętego kalendarza biegów Worldloppet i Swix Ski Classics nie ma możliwości zmiany terminu.

Analogiczną do Jizerska 50 w Polsce jest duża impreza od tego roku nazywana Festiwalem narciarstwa biegowego – Bieg Piastów 38 rozgrywany w Jakuszycach, zaplanowany jest od 22.02 do 2.03.2014. Zapowiedzianych jest bardzo dużo imprez, biegów.

Jeszcze można zapisać się na najpopularniejsze biegi na 26 i 50 km. W tym roku organizatorzy zapraszają również do biegu na 15 km oraz bieg HILL (pod górę), który odbywać się biedzie na trasie zwanej “Samolot”.

O Jakuszycach będzie jeszcze głośno w styczniu ze względu na rozgrywane tam biegi w ramach Pucharu Świata. Wszyscy liczą na zwycięstwo naszej królowej śniegu Justyny Kowalczyk. Mamy nadzieję, że do czasu tych zawodów pojawi się odpowiednia ilość śniegu.