fbpx

36 Bieg Piastów za nami

meta 36 Biegu Piastów

3 marca w Jakuszycach w ciągu dnia temperatura powietrza podniosła się o 5 stopni powyżej zera. Spowodowało to istotne utrudnienia na trasie 36 Biegu Piastów, dobre tory były przywilejem tylko zawodników startujących na 50 km od 9 rano. Bieg na 26 km rozpoczął się około 13 i tory były już po prostu rozjechane.


Pogoda była bardzo zmienna, na otwartych przestrzeniach świeciło mocno słońce i nie było torów, ale w cieniu, w lesie były momenty z twardym i oblodzonym śladem. Innym razem pod nartami czuć było "krochmal" i szybka jazda była tylko marzeniem. Ale... nie narzekamy, było super, wolne tempo i piękna pogoda pozwoliły przynajmniej napawać się widokami na Góry Izerskie i na całe pasmo Karkonoszy.

W 36 Biegu Piastów na dystansie 26 km startowali pracownicy Nadleśnictwa Oborniki, Arkadiusz Pohl uzyskał czas 2,08 godziny oraz Marcin Pelcner – 2,42 godz. Obaj poprawili swoje czasy w stosunku do 2011 o około 40 minut, co można uznać za duży sukces. Obaj myślą już o kolejnym występie na 37 już Biegu Piastów. Czy i tym razem uda się poprawić wynik?

red. e-oborniki