fbpx

Mocny akcent Oborniczan w Pucharze Świata BAJA POLAND

Z nr 211 Dariusz Biliński na dojeździe. fot. WIW dniach 29.08 – 01.09.2013 na trasach otaczających Szczecin i poligon w Drawsku odbyły się dwie kolejne rundy Pucharu Świata FIA w rajdach terenowych długodystansowych BAJA POLAND. Głównymi aktorami tych zawodów byli zawodnicy samochodowi z całego świata. Polskę reprezentowali tacy zawodnicy jak Hołowczyc, Małysz, Dąbrowski, Czachor i wielu innych.

Równolegle z samochodami wystartowali również quadowcy na sprzęcie najwyższej klasy przeznaczonym do tego typu zawodów. Obsadą tej klasy była ścisła czołówka Europy i liczący się zawodnicy w Pucharze Świata. Wśród nich wystartował jako jeden z nielicznych zawodników na seryjnym quadzie, jakie mamy okazję oglądać na naszych krajowych zawodach, z Obornik Dariusz Biliński. Jednak po mimo tego że odbiegał sprzętowo od swoich rywali a przede wszystkim jako debiutant w takiej randze zawodów, poradził sobie doskonale. Nie wiele brakowało a stanął by na podium. Darek po pierwszym dniu czyli prologu zajmował ósme miejsce. Drugiego dnia na najdłuższej próbie wskoczył na piąte miejsce a w niedzielę w dwóch ostatnich odcinkach specjalnych zajął kolejno drugie i czwarte miejsce co dało mu w końcowej klasyfikacji czwarte miejsce tuż za trójką zawodników z pucharu świata, Polakami Zbigniewem Zychem i Kamilem Wiśniewskim oraz Węgrem Matyas Sofami.

Drugi mocnym akcentem Obornik na tych zawodach był Waldemar Iracki któremu Polski Związek Motorowy powierzył rolę jednego z dwóch Dyrektorów Zawodów Pucharu Świata BAJA POLAND. Waldemarowi Irackiemu podlegały motocykle i quady. Wiadomo że do takiej roli może być wytypowany przez krajową federację osoba sprawdzona, której można zaufać reprezentowanie kraju. Waldemar Iracki już nie jednokrotnie pełnił podobną rolę na arenie międzynarodowej, między innymi był kilkakrotnie członkiem jury na Pucharze Europy a przede wszystkim sprawdza się jako doskonały organizator imprez co miało bezpośredni wpływ na wytypowanie jego osoby do tej roli.