fbpx

Zbliża się finał Driftingowych Mistrzostw Polski! Po latach najszybsi drifterzy wrócą na Tor Poznań

foto: Speed Games

Najszybsi drifterzy, po 6 latach nieobecności na Torze Poznań, ponownie staną do rywalizacji o tytuł Mistrza Polski w Driftingowych Mistrzostwach Polski. Po 3. rundach, które odbyły się już na torach w Słomczynie, na Bemowie oraz Kielcach, w klasyfikacji generalnej prowadzi Paweł Korpuliński, drugi jest Marco Zakouril, a trzeci Dawid Sposób. Czwarty etap cyklu odbędzie się w weekend (23-24 września) na Torze Poznań, a zgromadzona publiczność będzie podziwiać najbardziej spektakularne przejazdy drifterskie!

„To niesamowite, że drifting ponownie wraca na Tor Poznań. Wierzę, że będzie to ważne przeżycie nie tylko dla zawodników, ale przede wszystkim dla kibiców. Drifting tutaj w Wielkopolsce jest bardzo żywą dyscypliną i wiem, że ma wielu wiernych fanów tak więc nie możemy się doczekać, kiedy zawitamy na tor” – mówi Kuba Przygoński, który po raz pierwszy występuje jako organizator Driftingowych Mistrzostw Polski i promotor tej dyscypliny.

foto: Speed Games

„Zawody w Poznaniu będą wielkim wyzwaniem i staram się do tego jak najlepiej przygotować. To runda finałowa, gdzie każdy zawodnik da z siebie 100%, aby zdobyć jak największą liczbę punktów do generalki, a częściowo, że odbywa się tydzień po finale Drift Masters, w którym także biorę udział. Tak wiec rozpoczynamy dwutygodniowy maraton z dwiema bardzo dla nas ważnymi rundami, tydzień po tygodniu – mówi Paweł Korpuliński. - Oczywiście poświęcam sporo czasu na jazdę po wirtualnym torze Poznań w symulatorze, w poszukiwaniu odpowiednich ustawień samochodu oraz obycia z torem. Liczę na zaciętą rywalizację na każdym etapie zawodów i spodziewam się trudnych pojedynków. Rundy finałowe są najbardziej widowiskowe w związku z tym, że kierowcy więcej ryzykują i na pewno tym razem nie będzie inaczej. Zatem szykuje się emocjonujące rozstrzygnięcie walki o tytuł Mistrza polski 2023”.

Oprócz wyścigu profesjonalnych drifterów, do rywalizacji w klasie Speed Games staną gwiazdy znane z telewizji czy Internetu. 4 runda DMP x speed games zakończy tegoroczny sezon driftowej rywalizacji w ramach mistrzostw Polski. Wyścigi cyklu DMP x Speed Games transmitowane są na kanale DMP na YouTube, a także na Wp.pl, partnera medialnego ostatniej rundy tego sezonu.

foto: Speed Games

Wydarzenie wspierają również Super prezenty, Red Bull, maxgear, Hankook, Kaufland, xtb, GreenCell, NextBase, Sony, Milwaukee oraz Automobil Wielkopolski, świętujący w tym roku 100-lecie. Partnerami medialnymi wydarzenia są Radio Kierowców i Wp.pl.

Pełna klasyfikacja zawodów we wszystkich klasach (PRO, SEMI-PRO, Kobiety, Drag Race) dostępna jest na oficjalnej stronie cyklu.

Finał cyklu DMP x Speed Games odbędzie się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznań.