Skip to main content

Zawody na torze motocrossowym w Obornikach

15-16 sierpnia, na torze motocrossowym w Obornikach odbędą się zawody w Motocrossie. Zawodniczki i zawodnicy pojadą w pierwszej rundzie Pucharu Polski. Dodatkowo rozegrana zostanie II runda Mistrzostw Polski w Quadcrossie oraz II runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej.

Z początkiem sierpnia ruszyły zawody strefowe, najpierw pojechały: Strefa Północna i Zachodnia, a w miniony weekend: Centralna i Południowa. Wyścigi Pucharu Polski w Motocrossie odbędą się w klasach: MX65, MX85, MX Junior, MX Kobiet, MX Open i MX Masters. Dodatkowo pojadą również klasy: MXB, MX1C i MX2C.

W Obornikach odbędzie się również II runda Mistrzostw Polski w dwóch klasach: MX Quad Open i MX Quad Junior.

 Otwarcie zawodów, zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, o godzinie 11:30. Początek ścigania o 12:00.

UWAGA! Na terenie obiektu obowiązują ogólne zasady reżimu sanitarnego: utrzymywanie dystansu społecznego, noszenie masek ochronnych, jeśli utrzymanie dystansu nie jest możliwe. Na miejscu będą dostępne punkty do dezynfekcji rąk.

 

PP Oborniki Plakat 718x1024

 

Motorowodne Mistrzostwa Europy – Rogoźno 2023

Rogoźno kolejny raz gości u siebie najszybsze w Europie załogi motorowodne, od godzin rannych trwają odprawy, pierwsze biegi planowane są na godzinę 15:00.

Zbliża się finał Driftingowych Mistrzostw Polski! Po latach najszybsi drifterzy wrócą na Tor Poznań

Najszybsi drifterzy, po 6 latach nieobecności na Torze Poznań, ponownie staną do rywalizacji o tytuł Mistrza Polski w Driftingowych Mistrzostwach Polski. Po 3. rundach, które odbyły się już na torach w Słomczynie, na Bemowie oraz Kielcach, w klasyfikacji generalnej prowadzi Paweł Korpuli...

Mocny akcent Oborniczan w Pucharze Świata BAJA POLAND

W dniach 29.08 – 01.09.2013 na trasach otaczających Szczecin i poligon w Drawsku odbyły się dwie kolejne rundy Pucharu Świata FIA w rajdach terenowych długodystansowych BAJA POLAND. Głównymi aktorami tych zawodów byli zawodnicy samochodowi z całego świata. Polskę reprezentowali tacy zawodnicy jak...

Mistrzostwa Polski w Motocrossie

To się dzieje teraz. Na torze motocrossowym przy ulicy Łukowskiej odbywają Mistrzostwa Polski w Motocrossie. Jesteśmy właśnie po uroczystym otwarciu zawodów. Parę minut temu rozpoczęły się pierwsze wyścigi. Czekają nas jeszcze wyścigi w klasach: MX MASTERS, MX Licencja C, MX Open.

Mistrzostwa Europy w Motocrossie - rekordowa frekwencja

Oborniki stały się dla miłośników sportów motorowych bardzo ważnym miejscem w Europie. Mistrzostwa Europy w Motocrossie, które odbyły się w dniach od 15 do 17 czerwca przyciągnęły niespotykaną liczbę kibiców.

Obornicki Rajd 4×4

Off-road’owa impreza zorganizowana na terenie Powiatu Obornickiego zgromadziła 45 załóg. Rywalizacja odbywała się w kategorii turystyk i extreme. Organizatorzy przygotowali trasę o długości 70 km, która prowadziła po drogach publicznych i terenach prywatnych.