Przejdź do głównej treści

Wyjazdowa przegrana szczypiornistów

| Łukasz | Sparta Oborniki - piłka ręczna

Sparta przegrala we Wroclawiu

SKF KPR Sparta Oborniki przegrała wyjazdowe spotkanie z rezerwami Śląska Wrocław. 

Po zwycięskim boju przed tygodniem z wiceliderem z Dzierżoniowa oborniczanie jechali z wielkimi nadziejami na mecz do Wrocławia. Rezerwy Śląska wydawały się znacznie łatwiejszym przeciwnikiem i ambitne nastroje były jak najbardziej uzasadnione.

Pierwsza część zakończyła się remisem 12:12. Z przebiegu pierwszych minut przewagę nawet 5 bramek powinni zdobyć oborniczanie. Niestety grzeszyli skutecznością.

Drugie 30 minut rozpoczęły się tragicznie. Niestety to nie pierwsze spotkanie, gdy oborniczanie rozpoczynają tę część spotkania bardzo słabo w obronie. Gospodarze zdobyli kilka bramek przewagi, a ponieważ Sparta nadal miała problemy z kończeniem swoich akcji to porażka stała się faktem.

Ostatecznie Śląsk II pokonał Spartę 29:21. 

Kusy Kraków zremisował z Wybrzeżem Gdańsk 28:28. W rzutach karnych lepsi byli zawodnicy z Pomorza.
Juniorzy młodsi SKF KPR Sparta Oborniki staną w piątek przed szansą wywalczenia awansu do Finału Mistrzostw Polski. Tam o medale zmierzą się najlepsze 4 zespoły z Polski.
Juniorzy młodsi SKF KPR Sparta Oborniki pokonali zespół Port Service Wybrzeże I Gdańsk w pierwszym spotkaniu 1/4 Finału Mistrzostw Polski rozgrywanych w Kielcach.
Juniorzy młodsi SKF KPR Sparta Oborniki rozpoczynają walkę o awans do najlepszych 4 drużyn w Polsce.
Powołania na mecze Kadry Narodowej Juniorów Mlłodszych Polski otrzymali zawodnicy SKF KPR Sparta Oborniki. Tego zaszczytu dostąpili: Nikodem Arciszewski i Adrian Foltyn.
Drużyna Szkoły Podstawowej nr 4 im. UNICEF w Obornikach została Wicemistrzem Województwa Wielkopolskiego w piłce ręcznej chłopców.
Hala Sportowa przy ul. Obrzyckiej 88 w sobotni poranek będzie wypełniona uczniami klas 6-8. To kolejny turniej w ramach Planety Szczypiorniaka.