sparta1

Pierwszy punkt w drugiej rundzie zdobyli szczypiorniści Sparty. Podopieczni Marka Arciszewskiego i Tomasza Witaszaka po wyrównanym meczu podzielili się punktami z Euco 9 Legnica. Była to ważna konfrontacja ze względu na pozycję w tabeli obu zespołów. W dalszym ciągu dzieli je punkt na korzyść ekipy z Dolnego Śląska. Spartanie jednak mogą być zadowoleni bo wyjście z dołka porażek w końcu się udało.

Oborniczanie zaskoczyli gospodarzy szybkim prowadzeniem na 0 : 2. Jednak 9 zaczęła lepiej bronić i skutecznie grać w ataku. Zdobycie 5 bramek pod rząd sprawiło, że Sparta przegrywała 5 : 2. Pościg bramkowy zaczął Jan Okpisz, zdobywca 10 trafień w przeciągu całego meczu. Dobrze funkcjonowała obrona, którą kierował Adrian Wosicki. W bramce pewnie czuł się Sebastian Kustoń i do 28 minuty gramy bramka za bramkę dochodząc do wyniku 10 : 10. W samej końcówce karnego broni Kustoń ale po tym popełniamy dwa kuriozalne błędy i tracimy jedenastą i dwunastą bramkę. Do szatni schodzimy przy wyniku  12 : 10. Po przerwie bramkę kontaktową zdobywa aktywny tego dnia Michał Eitner. Obraz gry zmienia się jednak w 39 minucie kiedy sędziowie wykluczają Dawida Teppera, Michała Eitnera a za moment Adriana Wosickiego. Grając w potrójnym i podwójnym osłabieniu Sparta nie daje odjechać rywalom i utrzymuje się w grze. Po wejściu wszystkich zawodników trzy bramki pod rząd zdobywa Okpisz i wychodzimy na prowadzenie 18 : 19. Później seriami po dwie bramki wymieniamy się prowadzeniem. Kiedy po rzucie Szymona Ratajczaka w 58 minucie prowadzimy 23 : 24 sędziowie dyktują rzut karny dla gospodarzy. Ważny rzut broni Paweł Rybarczyk, niestety w ataku nie potrafiliśmy dorzucić nic więcej a 9 zdobywa 24 bramkę z koła. Remis po 24 na trudnym terenie i po bardzo wyrównanym meczu jest sprawiedliwy.

Sparta: Kustoń, Rybarczyk, Nowak 2, Myszkowski 1, Surma, Ratajczak J. 2, Okpisz 10, Wosicki 2, Tepper 3, Garstecki, Eitner 3, Kuliński, Ratajczak Sz. 1.

Sukces młodych szczypiornistów SKF KPR Sparta Oborniki

Obornicka czwórka zaprasza do klas sportowych o profilu piłka ręczna

SKF KPR Sparta Oborniki wygrała ważne spotkanie

Drużyna SKF KPR Sparta Oborniki wygrała z akademikami z Bydgoszczy i wyprzedziła rywali w tabeli 1 ligi.

Szczypiorniści wrócili z Gryfina bez punktów

Sparcie Oborniki nie udało się wywalczyć punktów na Pomorzu. Zespół PGE KPR Gryfino okazał się w ostatnich minutach spotkania skuteczniejszy.

Wygrana szczypiornistów z Usarem Kwidzyn

SKF KPR Sparta Oborniki okazała się lepsza od Usaru Kwidzyn. To był udany rewanż za mecz z pierwszej rundy.

Debiut Tobiasza Cebulskiego w reprezentacji Polski U18

Kolejny talent z zespołu SKF KPR Sparta Oborniki zaprezentował się w barwach narodowych. W meczu kadry Polski z Bośnią i Hercegowiną zdobył swoją pierwszą bramkę.