Wciąż bez punktów w drugiej rundzie.

Szczypiorniści obornickiej Sparty przegrali wyjazdowe spotkanie z OSiR Komprachcice 27:33. W rundzie rewanżowej pozostają bez zdobyczy punktowej.

Spotkanie pomimo później wieczornej pory dobze rozpoczęli oborniczanie. Kilka szybkich akcji pozwoliło objąc prowadzenie 8:6. Dobra postawa Dawida Teppera oraz Jana Okpisza i Michała Eitnera pozwoliła wierzyć w osiągnięcie dobego wyniku. Niestety po 20 minucie dobrze funkcjonująca maszyna Marka Arciszewskiego i Tomasza Witczaka zaczęła popełniać błędy. Efektem tego było objęcie prowadzenia przez gospodarzy. Na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 17:11 dla OSiR.

Pierwsze minuty drugiej części meczu to ponownie dobra postawa spartan. W 38 minucie na tablicy pojawił się wynik 19:17. W odrabianiu strat szczególny udział miał skuteczny Jonasz Ratajczak. Na niewiele to się zdało, albowiem kolejne kary 2 minutowe pozwoliły gospodarzom odskoczyć na kolejne 6 bramek. Tych strat nie udało się zniwelować i mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Komprachic 33:27.

Po meczu krytycznie o postawie swego zespołu wypowiedział się trener Arciszewski:

Niestety kolejna porażka, która wynika z chimeryczności zawodników w poszczególnych partiach meczu. Przeplatamy świetną grę,  seriami indywidualnych błędów i braku zdecydowania w obronie. Do tego nie mieliśmy dziś za długiej ławki a momentami więcej było nas za linią boczną niż na boisku, stąd odskakiwanie rywala i brak punktu zaczepienia. Niestety kilku z tych kar mogliśmy uniknąć gdybyśmy analizowali sytuację na boisku bardziej racjonalnie. Dużo jednak pozytywnej gry w ataku zwłaszcza w elementach współpracy na poszczególnych pozycjach. Chłopakom brakuje  zwycięstwa, do którego piękna gra nie wystarczy. Brudną robotę trzeba wykonać w obronie a wtedy będziemy mieć satysfakcję z punktów.

Kolejny mecz Sparta zagra przy Obrzyckiej z Borem Oborniki Śląskie w najbliższą sobotę o 18.00.

Sparta : Kustoń, Kowalczak, Ratajczak J. 6, Nowak, Okpisz 8, Tepper 3, Garstecki 1, Sztuba, Eitner 3, Kuliński 3, Ratajczak Sz. 3.

Sukces młodych szczypiornistów SKF KPR Sparta Oborniki

Obornicka czwórka zaprasza do klas sportowych o profilu piłka ręczna

SKF KPR Sparta Oborniki wygrała ważne spotkanie

Drużyna SKF KPR Sparta Oborniki wygrała z akademikami z Bydgoszczy i wyprzedziła rywali w tabeli 1 ligi.

Szczypiorniści wrócili z Gryfina bez punktów

Sparcie Oborniki nie udało się wywalczyć punktów na Pomorzu. Zespół PGE KPR Gryfino okazał się w ostatnich minutach spotkania skuteczniejszy.

Wygrana szczypiornistów z Usarem Kwidzyn

SKF KPR Sparta Oborniki okazała się lepsza od Usaru Kwidzyn. To był udany rewanż za mecz z pierwszej rundy.

Debiut Tobiasza Cebulskiego w reprezentacji Polski U18

Kolejny talent z zespołu SKF KPR Sparta Oborniki zaprezentował się w barwach narodowych. W meczu kadry Polski z Bośnią i Hercegowiną zdobył swoją pierwszą bramkę.