Szczęśliwy remis na zakończenie rozgrywek.

Szczypiorniści Sparty w ostatnim meczu w sezonie zremisowali 26 : 26 w Komprachcicach z tamtejszym Osirem. Można powiedzieć, że jest to zwycięski remis bo podopieczni Marka Arciszewskiego i Tomasza Witaszaka 40 sekund przed końcem meczu przegrywali jeszcze dwoma trafieniami.

Początek meczu nie zwiastował emocji, skuteczna gra w ataku pozycyjnym i bardzo dobra postawa w bramce Sebastiana Kustonia spowodował że po 10 minutach gry wygrywaliśmy 4 : 1. Niestety wtedy zaliczyliśmy najsłabszy okres gry, tracąc 7 bramek z rzędu. Gospodarze wyszli na cztery bramki przewagi i zaczęli kontrolować sytuację na parkiecie. Na szczęście Spartanie na więcej rywalom nie pozwolili i powoli mecz stawał się bardziej wyrównany. Tę część gry wziął w swoje ręce Jan Okpisz, który trzykrotnie oszukał obronę i bramkarzy Osiru. Do szatni schodzimy przegrywając 12 : 9.

Po zmianie stron bramkę znów dokłada Okpisz, ale po chwili oborniczanie zasypiają na kilka minut i tworzy się 5 bramkowa przewaga gospodarzy. Od 36 minuty prawdziwy wiatr w żagle poczuł Michał Eitner, który w pojedynkę rzucił rywalom 9 bramek. W 56 minucie po kolejnym jego rzucie zrobiło się 25 : 23 i wydawało się że jesteśmy już blisko. Niestety po chwili sędzia dyktuje rzut karny, który z zimną krwią zamienia na bramkę najskuteczniejszy gracz z Opolszczyzny Krzysztof Juros. Gdy przegrywamy 3 bramkami Spartanie decydują się na krycie indywidualne na całym boisku. Jest półtora minuty do końca, odrabiamy jedną bramkę. Gdy zostaje niespełna 40 sekund gry zbyt pewnie poczuli się gracze Osiru. Popełniają prosty błąd, który na bramkę zamienia Mateusz Golczyński. Zaraz potem znów tracą piłkę, jest 9 sekund do końca. Trenerzy Sparty biorą czas i naradzają się z zawodnikami. Po wznowieniu piłka zagrana od Okpisza trafia do Artura Klopstega, który trafia w słupek. Piłka wpada do rąk Szymona Ratajczaka, który na sekundę przed końcem meczu rzuca bramkę z koła i w ten szczęśliwie remisujemy w Komprachcicach. Wyrwanie punku daje nam siódmą lokatę w tabeli II ligi.

Sparta: Kustoń, Rybarczyk, Narożny 1, Okpisz 5, Włudarczak Michał, Matuszak, Golczyński 3, Ratajczak J. 1, Kołodziej 1, Wosicki 1, Tepper 1, Nowak, Eitner 9, Klopsteg 3, Ratajczak Szymon 1.

Sukces młodych szczypiornistów SKF KPR Sparta Oborniki

Obornicka czwórka zaprasza do klas sportowych o profilu piłka ręczna

SKF KPR Sparta Oborniki wygrała ważne spotkanie

Drużyna SKF KPR Sparta Oborniki wygrała z akademikami z Bydgoszczy i wyprzedziła rywali w tabeli 1 ligi.

Szczypiorniści wrócili z Gryfina bez punktów

Sparcie Oborniki nie udało się wywalczyć punktów na Pomorzu. Zespół PGE KPR Gryfino okazał się w ostatnich minutach spotkania skuteczniejszy.

Wygrana szczypiornistów z Usarem Kwidzyn

SKF KPR Sparta Oborniki okazała się lepsza od Usaru Kwidzyn. To był udany rewanż za mecz z pierwszej rundy.

Debiut Tobiasza Cebulskiego w reprezentacji Polski U18

Kolejny talent z zespołu SKF KPR Sparta Oborniki zaprezentował się w barwach narodowych. W meczu kadry Polski z Bośnią i Hercegowiną zdobył swoją pierwszą bramkę.