Szczypiorniści Sparty pokonani przez Zawadzkie

sparta11

Liderująca w tabeli II ligi mężczyzn Stal Zawadzkie pokonała tym razem obornicką Spartę. Mecz wyjątkowo odbył się w odległych Zawadzkich. Miasteczko małe ale zrodziło jednego z najlepszych bramkarzy świata, ostoję reprezentacji, Sławomira Szmala.

Pierwsza połowa, podobnie jak cały mecz rozgrywana była w szybkim tempie. Zespoły raz za razem kontrowały się nawzajem. Dobrze w tym fragmencie gry spisywał się Hubert Narożny, który kończył wypracowane przez zespół kontry pośrednie. Nie potrafiliśmy jednak utrzymać dobrej dyspozycji strzeleckiej, zwłaszcza w rzutach karnych, przestrzelenie 3 z nich spowodowało stratę właśnie 3 trafień po pierwszej połowie. Schodzimy do szatni przy stanie 20 :17.

Druga połowa zaczyna się z nadzieją na odrabianie wyniku. Mateusz Golczyński niweluje straty do dwóch oczek. Niestety w tym okresie gry do głosu doszli bardzo doświadczeni gracze z Zawadzkich. Wykorzystując nasze proste straty w ataku, wychodzą na prowadzenie 30 : 22. Stało się jasne, że nie będziemy wstanie zagrozić bijącym się o pierwszą ligę zawodnikom Stali. Mecz kończy się wynikiem 38 : 28 dla miejscowych.

Trener Marek Arciszewski po meczu: "Mimo 10 bramek przewagi jestem zadowolony z postawy moich podopiecznych. Przez 40 minut meczu byliśmy równorzędnym przeciwnikiem. Niestety straciliśmy siły, a co za tym idzie utraciliśmy percepcję gwarantującą grę na tym samym poziomie co przeciwnik. Bardziej doświadczona drużyna Stali potrafiła to wykorzystać. Bardzo dobre zawody rozegrał znowu Michał Eitner, który  brylował w każdym elemencie gry. Generalnie dobrze rozegraliśmy kontrę pośrednią i atak pozycyjny. Nie mieliśmy dziś jednak pełnej zmiany, nie pojechali z nami skrzydłowi choć ich obowiązki dobrze wypełnili Wosicki i Golczyński. Coraz pewniej na parkiecie spisuje się Filip Matuszak, z racji kontuzji w trakcie zawodów Jana Okpisza dostał dziś sporo minut. Wykorzystał je pozytywnie. Euforii nie ma, podobnie jak punktów ale wszystko idzie w dobrym kierunku. Potrzeba czasu, a z jego upływem cierpliwości,  bo tych zawodników stać na wygrywanie."

Sparta: Wtorek, Kustoń, Rybarczyk, Narożny 6, Włudarczak, Matuszak, Pachulicz, Golczyński 6, Kołodziej, Wosicki 1, Tepper, Okpisz 2, Ratajczak Sz. 2, Eitner 11.

Sukces młodych szczypiornistów SKF KPR Sparta Oborniki

Obornicka czwórka zaprasza do klas sportowych o profilu piłka ręczna

SKF KPR Sparta Oborniki wygrała ważne spotkanie

Drużyna SKF KPR Sparta Oborniki wygrała z akademikami z Bydgoszczy i wyprzedziła rywali w tabeli 1 ligi.

Szczypiorniści wrócili z Gryfina bez punktów

Sparcie Oborniki nie udało się wywalczyć punktów na Pomorzu. Zespół PGE KPR Gryfino okazał się w ostatnich minutach spotkania skuteczniejszy.

Wygrana szczypiornistów z Usarem Kwidzyn

SKF KPR Sparta Oborniki okazała się lepsza od Usaru Kwidzyn. To był udany rewanż za mecz z pierwszej rundy.

Debiut Tobiasza Cebulskiego w reprezentacji Polski U18

Kolejny talent z zespołu SKF KPR Sparta Oborniki zaprezentował się w barwach narodowych. W meczu kadry Polski z Bośnią i Hercegowiną zdobył swoją pierwszą bramkę.