Oborniki Śląskie lepsze od wielkopolskich

Sparta przegrała z Borem

SKF Sparta Oborniki uległa Borowi Oborniki Śląskie 28:33 w 3 kolejce II ligi mężczyzn.

Po dobrym początku gospodarzy i 10 wyrównanych minutach gospodarze przestali grać. Przy dużej przewadze Boru, honor Sparty próbował ratować najmłodszy na boisku Adrian Wosicki. Ostatnie minuty w hali OCS należały do siedemnastolatka. Grał niewiele a i tak był najskuteczniejszym graczem SKF Sparty Oborniki.

Oborniki Śląskie to doświadczony zespół. W swych szeregach ma wielu znakomitych piłkarzy ręcznych, którzy w przeszłości grywali na najwyższych szczeblach piłki ręcznej w Polsce. Spartanie mimo, że nie przystępowali do tego meczu w roli faworytów chcieli zdobyć dwa punkty. Początek meczu wydawał się potwierdzać ten fakt. Dobrze weszli w rywalizację z Borem. Skuteczny był Mateusz Golczyński, który dwukrotnie pokonał bramkarza gości. W 6 minucie było 4:2 dla Sparty. Niestety w 10 minucie oborniczanie przestali grać. Popełniali proste błędy w obronie, bramkarze nie zatrzymywali rzutów rywali. Nie byli w stanie powstrzymać Artura Szabata, leworęczny rozgrywający rzucił w całym meczu 9 bramek, mimo iż był niemalże cały mecz kryty indywidualnie.

Do przerwy Bór prowadził 18 :12. Po wznowieniu gry goście robili na boisku wszystko co chcieli. Spartanie zbytnio nie powstrzymywali rywali. Do tego w ataku pozycyjnym gubimy kilka prostych piłek, z których kontrują goście z Dolnego Śląska. Był moment gdy przewaga urosła do 11 trafień. W ostatnim kwadransie gospodarze, głównie za sprawą debiutującego w lidze seniorskiej Adriana Wosickiego zaczęli odrabiać straty. Poprawili obronę, a Maciej Wtorek zaczął odbijać pewne piłki. Do tego uskutecznili gospodarze kontrę. Wosicki wziął na siebie ciężar zdobywania bramek w ataku pozycyjnym i z rzutów karnych. Sparta zniwelowała straty do 5 bramek. Ostatecznie Sparta przegrała 28:33. To już 3 kolejka bez zwycięstwa w II lidze.

Trener Marek Arciszewski powiedział po meczu: Ponieśliśmy dziś porażkę, która pokazała wszystkie nasze słabe strony. Bór realizował swoje cele do 46 minuty bez większego oporu ze strony naszych obrońców i bramkarzy. W ataku pozycyjnym nie potrafiliśmy minąć rywala ani rzucić z II linii. Nie było zawodnika, który wziąłby ciężar gry na siebie. Dobry debiut Adriana Wosickiego, który bez kompleksów walczył z rywalem dużo bardziej doświadczonym. Tego zabrakło w pozostałym czasie gry. Dziś przegraliśmy mecz w naszych głowach, wielu z nas miało chyba zupełnie inne cele. Stać nas na wygrywanie z każdym w tej lidze ale musimy to robić wszyscy, widzieć jeden cel wszystkimi oczami i realizować go wszystkimi rękoma. Duch zespołu tego wymaga.

Sparta: Wtorek, Rybarczyk, Kustoń, Narożny 3, Wosicki 6, Ratajczak J. 5, Kwiatkowski 5, Włudarczak Michał 1, Włudarczak Maciej 4, Ratajczak Sz. 2, Golczyński 2, Sztuba, Eitner, Kołodziej, Pachulicz, Tepper.

Dodaj komentarz

Zasady:
Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres redakcja@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież