Wczoraj Sparta pokonała Wolsztyniaka, dziś gra rewanż (foto)

| Łukasz | Sparta Oborniki - piłka ręczna

Juniorzy SKF KPR Sparta Oborniki pokonali 5 stycznia w Wolsztynie tamtejszego Wolsztyniaka 26:17(11:12). Tym samym zrobili ogromny krok do awansu do 1/4 Mistrzostw Polski.

Obie połowy różniły się od siebie ogromnie. Pierwsza to przede wszystkim liczne błędy oborniczan, przez które trudno im było uciec gospodarzom. Ci natomiast ambitnie starali się przeciwstawić faworytom. Do przerwy prowadził Wolsztyniak 12:11, dzięki bramce rzuconej kilka sekund przed końcem gry.

{phocagallery view=category|categoryid=178|limitstart=7|limitcount=10}

Diametralnie inaczej sytuacja wyglądała po zmianie stron boiska. Sparta od początku zaczęła grać agresywniej co zaczęło przynosić porządane rezultaty. Otrzymywane kary przez gospodarzy powodowały, że goście jeszcze bardziej się rozpędzali i powiększali przewagę. Wprowadzony do gry Dawid Tepper radził sobie nawet z trzema rywalami. Jonasz Ratajczak skutecznie radził sobie i ze skrzydła, jak i w kontratakach. W końcówce wdarło się trochę nonszalancji, ale wygrana była niepodważalna. Ostatecznie Wolsztyniak przegrał ze Spartą 17:26.

Obawialiśmy się tego meczu - mówił krótko po ostatniej syrenie trener Marek Arciszewski. Było widać, że niektórzy chłopacy mieli dłuższą przerwę w grze, ale powinniśmy te braki szybko nadrobić. Cieszy wysoka wygrana, ale te kilka bramek powinniśmy więcej rzucić. Na poniedziałkowy wieczór cele jest jeden niezmienny - rewanż także chcemy wygrać - dodał na koniec.

Na meczu był także dyrektor OCS Jacek Okpisz: Okres świąteczny to zawsze jest problem dla zawodników. Dlatego też zafundowaliśmy chłopakom sporo zadań, aby nie zapomnieli dbać o swoją formę. Oczywiście siłowni nie mogło zabraknąć. Teraz jeszcze rewanż i koncentrujemy się już na przygotowaniach do 1/4. Turniej ten odbędzie się w Zielonej Górze w dniach 7-9 luty.

Rewanż już dziś w hali przy ul. Obrzyckiej 88. Początek spotkania o godz. 18:00. Zapraszamy!

Więcej zdjęć znajdziesz w naszej galerii - klknij tutaj.

Sukces młodych szczypiornistów SKF KPR Sparta Oborniki

Drużyna Joanny Jarysz i Przemysława Cebulskiego awansowała do 1/8 Finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych!

Obornicka czwórka zaprasza do klas sportowych o profilu piłka ręczna

Obornicka czwórka organizuje nabór do klas sportowych o profilu piłka ręczna.

SKF KPR Sparta Oborniki wygrała ważne spotkanie

Drużyna SKF KPR Sparta Oborniki wygrała z akademikami z Bydgoszczy i wyprzedziła rywali w tabeli 1 ligi.

Szczypiorniści wrócili z Gryfina bez punktów

Sparcie Oborniki nie udało się wywalczyć punktów na Pomorzu. Zespół PGE KPR Gryfino okazał się w ostatnich minutach spotkania skuteczniejszy.

Wygrana szczypiornistów z Usarem Kwidzyn

SKF KPR Sparta Oborniki okazała się lepsza od Usaru Kwidzyn. To był udany rewanż za mecz z pierwszej rundy.

Debiut Tobiasza Cebulskiego w reprezentacji Polski U18

Kolejny talent z zespołu SKF KPR Sparta Oborniki zaprezentował się w barwach narodowych. W meczu kadry Polski z Bośnią i Hercegowiną zdobył swoją pierwszą bramkę.