fbpx

Szczypiornistkom zabrakło sił (audio)

Obornickie szczypiornistki podejmowały 16.11.2013r. zespół liderek z Kościerzyny. Niestety nie udało się gospodyniom zrehabilitować za przegraną rok temu i uległy 24:29 (14:14)

Od pierwszej minuty na parkiecie przy ul.Obrzyckiej 88 trwała zażarta walka. Gospodynie podbudowane dobrym występem w Tczewie chciały pokazać, że minimalna przegrana z Samborem nie była dziełem przypadku. I to też oborniczanki pokazywały na boisku. Licznie zgromadzona publiczność nie mogła narzekać na brak emocji. Wynik przez pierwsze 30 minut oscylował wokół remisu. Ostatnia bramka w tej części gry została zapisana dla zespołu gości i na tablicy widniał remis 14:14. Dobrze w ataku radziła sobie Joanna Gladecka rzucając 5 bramek.

Druga część meczu rozpoczęła się od kilkubramkowej przewagi Kościerzyny. Gospodynie jednak nie poddały się i w 42 minucie za sprawą Dominiki Walkowiak doprowadziły do stanu 20:20. Tutaj jednak rywalki odskoczyły ponownie. Tym razem zbudowana przewaga stała się wystarczającą, aby dowieźć wygraną do końca meczu. Oborniczanki opadły z sił i nie udało im się odrobić strat pomimo ambitnej postawy.

Warto też podkreślić postawę Justyny Cieśli, która zagrała w tym spotkaniu pomimo problemów zdrowotnych. Zawodniczce życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

W meczu przeciwko UKS Kościerzyna wystąpiły: Agata Pękalska, Dominika Walkowiak 3, Urszula Filoda 5, Sandra Niedzielska, Agata Wasiak 4, Justyna Cieśla 3, Joanna Gładecka 6, Marika Niezgodzka, Adriana Zwolińska, Jesica Kaszkowiak, Katarzyna Nowak 3, Alicja Durka, Marzena Polanowska

   
  Tomasz Konitz  
 
Share selected track on FacebookShare selected track on TwitterShare selected track on Google PlusShare selected track on LinkedInShare selected track on DeliciousShare selected track on MySpace