Derby Wielkopolski dla kępnianek i oborniczan

| Łukasz | Sparta Oborniki - piłka ręczna

W rozegranym wczoraj meczu 1.ligi piłki ręcznej kobiet KS Polonia Kępno pokonała SKF Spartę Oborniki 28:21. Do przerwy prowadził zespół gości 12:10.

Mecz ten miał dwa oblicza. W pierwszej części trwała wyrównana walka potwierdzająca wagę tego pojedynku. W końcówce oborniczanki wykorzystały przestój kępnianek i na przerwę schodziły z dwoma bramkami przewagi. W tej części gry wyróżniała się szczególnie Joanna Gładecka.

Druga część to już dominacja Polonii. Jeszcze do stanu 17:16 wydawało się, że drużyna Sparty poderwie się i przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę. Niestety, ale po niewykorzystanym rzucie karnym oraz kontrataku, przewaga gospodyń rosła z każdą minutą. Nie pomagało nawet indywidualne krycie Ewy Perek (najlepszej strzelczyni ligi) i spartanki musiały pogodzić się z wysoką przegraną.

Oborniczanki pomiędzy rundami mają 1,5 miesiąca przerwy. Na parkiet wracają dopiero na początku lutego kiedy na Opolszczyźnie rozegrają spotkanie z Torem Dobrzeń.

Polonia: Słota, Przebierała, Powaga - Wittek, Frala 2, Gałka, Szymkowiak 1, Szymczak 1, Skowrońska 1, Cichoń 3, Nowicka 2, Grądowa 8, Wesołowska 6, Perek 4

Sparta: Kochańska - Walkowska, Filoda 2, Niedzielska 1, Borkowska 1, Wasiak 2, Cieśla 2, Gładecka 7, Polanowska 2, Linkowska, Nowak 4

Świetnym finiszem popisali się podopieczni Michała Pietrzaka. W ostatnich 4 spotkaniach zdobyli komplet punktów. Pozwoli to na spokojne przygotowywanie się do rundy rewanżowej.

Tęcza Kościan nie sprawiła wielkich kłopotów rozpędzonej drużynie Sparty. Już po pierwszej części oborniczanie prowadzili 19:12. Konsekwentna gra w obronie i ataku przyczyniała się do rosnącej przewagi gospodarzy. Pozwoliło to trenerowi dać kolejną szansę gry juniorom, którzy odwdzięczyli się za to w najlepszy z możliwych sposobów.

SKF Sparta Oborniki - Tęcza Kościan 36:23(19:12)

Sukces młodych szczypiornistów SKF KPR Sparta Oborniki

Obornicka czwórka zaprasza do klas sportowych o profilu piłka ręczna

SKF KPR Sparta Oborniki wygrała ważne spotkanie

Drużyna SKF KPR Sparta Oborniki wygrała z akademikami z Bydgoszczy i wyprzedziła rywali w tabeli 1 ligi.

Szczypiorniści wrócili z Gryfina bez punktów

Sparcie Oborniki nie udało się wywalczyć punktów na Pomorzu. Zespół PGE KPR Gryfino okazał się w ostatnich minutach spotkania skuteczniejszy.

Wygrana szczypiornistów z Usarem Kwidzyn

SKF KPR Sparta Oborniki okazała się lepsza od Usaru Kwidzyn. To był udany rewanż za mecz z pierwszej rundy.

Debiut Tobiasza Cebulskiego w reprezentacji Polski U18

Kolejny talent z zespołu SKF KPR Sparta Oborniki zaprezentował się w barwach narodowych. W meczu kadry Polski z Bośnią i Hercegowiną zdobył swoją pierwszą bramkę.