Rozpoczął się Gwiazdkowy Turniej Piłki Ręcznej (film)

| Łukasz | Sparta Oborniki - piłka ręczna

eo p1280998mW piątkowe popołudnie rozpoczął się kolejny turniej piłki ręcznej w naszym regionie. Po Mikołajkowym zwycięstwie juniorów młodszych Sparty przed tygodniem swoich sił próbują ich koleżanki. Gwiazdkowy Turniej Piłki Ręcznej juniorek młodszych rozpoczął się dla gospodyń od przegranej.

W Turnieju bierze udział 6 drużyn: MTS I Kwidzyn, MTS II Kwidzyn, Słupia Słupsk, KS Łączpol Gdynia, UKS Wilanowia Warszawa, MKS Zagłębie Lubin i SKF KPR Sparta Oborniki. Niestety w ostatniej chwili wycofała się drużyna Kusego Szczecin.

W pierwszym spotkaniu słupszczanki przez długi czas starały się utrzymywać kontakt z Zagłębiem. Od. 35 minuty spotkania Słupia doprowadziła nawet do wyrównania, ale sędziowie nie uznali bramki. Zamiast 14:14 po chwili zrobiła się kilku bramkowa przewaga lubinianek i mecz zakończył się pewną wygraną "miedziowych".

{gallery}2012/sport/2012-12/15/turniejreczna{/gallery}

Na drugie spotkanie przybyła znacznie większa grupa kibiców. Na parkiet wyszły bowiem juniorki Sparty. Mecz rozpoczął się od... krótkiej przerwy spowodowanej wrzuceniem na parkiet serpentyn. Niestety gorący doping nie pomógł w odniesieniu zwycięstwa gospodyniom, ale drużynie należy się pochwała za postawę i walkę do końca. Wynik 12:11 w pełni odzwierciedla wydarzenia w Hali przy ul. Obrzyckiej. Wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie a w końcówce nieco więcej sił zostało warszawiankom i to one wygrały.

Mecze sobotnie (15.12.2012):

08:30 KS Łączpol Gdynia - MTS Kwidzyn I  09:30 Wilanovia Warszawa - MKS Zagłębie Lubin

10:30 Sparta Oborniki - Słupia Słupsk 11:30 MTS Kwidzyn II - MTS Kwidzyn I

12:30 Wilanowia Warszawa - KS Łączpol Gdynia 13:30 Słupia Słupsk - MTS Kwidzyn II

14:30 Sparta Oborniki - MKS Zagłębie Lubin  15:30 MTS Kwidzyn I - Wilanowia Warszawa

16:30 KS Łączpol Gdynia - Słupia Słupsk

Sukces młodych szczypiornistów SKF KPR Sparta Oborniki

Obornicka czwórka zaprasza do klas sportowych o profilu piłka ręczna

SKF KPR Sparta Oborniki wygrała ważne spotkanie

Drużyna SKF KPR Sparta Oborniki wygrała z akademikami z Bydgoszczy i wyprzedziła rywali w tabeli 1 ligi.

Szczypiorniści wrócili z Gryfina bez punktów

Sparcie Oborniki nie udało się wywalczyć punktów na Pomorzu. Zespół PGE KPR Gryfino okazał się w ostatnich minutach spotkania skuteczniejszy.

Wygrana szczypiornistów z Usarem Kwidzyn

SKF KPR Sparta Oborniki okazała się lepsza od Usaru Kwidzyn. To był udany rewanż za mecz z pierwszej rundy.

Debiut Tobiasza Cebulskiego w reprezentacji Polski U18

Kolejny talent z zespołu SKF KPR Sparta Oborniki zaprezentował się w barwach narodowych. W meczu kadry Polski z Bośnią i Hercegowiną zdobył swoją pierwszą bramkę.