Skip to main content

SKF KPR Sparta Oborniki wygrała ważne spotkanie

| Łukasz | Sparta Oborniki - piłka ręczna
fot. Monika Paulus

Drużyna SKF KPR Sparta Oborniki wygrała z akademikami z Bydgoszczy i wyprzedziła rywali w tabeli 1 ligi.

W pierwszej rundzie Sparta z niesmakiem wracała z Bydgoszczy. Rywale odrobili 7 bramek straty i oborniczanie musieli pogodzić się z utratą wygranej. Na pocieszenie pozostał im 1 punkt. W tej sytuacji chęć rewanżu była ogromna. W sobotę to się udało.

Do stanu 12:12 obie drużyny nie potrafiły wypracować sobie nawet dwubramkowej przewagi. Rywalizacja była bardzo zacięta. Dwa trafienia Krzysztofa Szorcza i jedno Dawida Teppera pozwoliły gospodarzom jednak zejść do szatni prowadząc 15:13.

Jeśli kibice myśleli o tym, że druga połowa będzie łatwiejsza to szybko się rozczarowali. Akademicy szybko odrobili bowiem straty i na tablicy pojawił się wynik 15:15. Kolejny sygnał do zrywu dali Kacper Ratajski oraz Jan Czaprański. Goście za sprawą Łukasz Janickiego próbowali odrabiać straty, ale udało im się to tylko częściowo. Sparta nie oddała już do końca spotkania prowadzenia i wygrała zasłużenie 28:24.

SKF KPR Sparta Oborniki - Abramczyk AZS UKW Bydgoszcz 28:24 (15:13)

Bramki dla SKF: Jan Czaprański 6, Kacper Ratajski 4, Dawid Tepper 4, Krzysztof Szorcz 3, Filip Kwiatkowski 3, Jan Okpisz 3, Szymon Ratajczak 3, Rafał Szmania 1, Kacper Wachowiak 1.

Po 14 kolejkach Sparta zajmuje 9 miejsce z dorobkiem 13 punktów. 

 

Sukces młodych szczypiornistów SKF KPR Sparta Oborniki

Drużyna Joanny Jarysz i Przemysława Cebulskiego awansowała do 1/8 Finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych!

Obornicka czwórka zaprasza do klas sportowych o profilu piłka ręczna

Obornicka czwórka organizuje nabór do klas sportowych o profilu piłka ręczna. 

Szczypiorniści wrócili z Gryfina bez punktów

Sparcie Oborniki nie udało się wywalczyć punktów na Pomorzu. Zespół PGE KPR Gryfino okazał się w ostatnich minutach spotkania skuteczniejszy.

Wygrana szczypiornistów z Usarem Kwidzyn

SKF KPR Sparta Oborniki okazała się lepsza od Usaru Kwidzyn. To był udany rewanż za mecz z pierwszej rundy.

Debiut Tobiasza Cebulskiego w reprezentacji Polski U18

Kolejny talent z zespołu SKF KPR Sparta Oborniki zaprezentował się w barwach narodowych. W meczu kadry Polski z Bośnią i Hercegowiną zdobył swoją pierwszą bramkę.

Odszedł Jerzy Kubiak - wybitna postać obornickiego sportu

Z wielkim smutkiem przekazujemy informację, że dziś w nocy w wieku 85 lat zmarł Jerzy Kubiak - informuje strona klubu SKF KPR Sparta Oborniki.

SKF KPR Sparta Oborniki nr 1 w Wielkopolsce! Czwarte miejsce w Polsce!

To nasz wspólny sukces! Tak SKF KPR Sparta Oborniki skomentowała wyniki rankingu dotyczącego szkolenia młodzieży w piłce ręcznej mężczyzn. Przy okazji klub wymienił wszystkie osoby i instytucje wspierające obornicki szczypiorniak.