Inauguracja szczypiorniaka

| Łukasz | Sparta Oborniki - piłka ręczna

W miniony weekend rozgrywki w sezonie 2012/2013 zainaugurowali piłkarze i piłkarki ręczne Sparty Oborniki. Obie drużyny rozpoczęły od meczów w roli gospodarza, co jest zasługą przełożonego meczu szczypiornistów z oleśnicką Pogonią z 1.kolejki.

Jako pierwsza na parkiecie pojawiła się żeńska drużyna Sparty. Jej rywalkami była drużyna LZS Tor Dobrzeń Wielki. Spartanki po słabszym początku meczu uzyskały kilku bramkowe prowadzenie, które utrzymały do przerwy. W drugiej części nie pozwoliły opolskiemu zespołowi na zbliżenie się do remisu i mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem obornickiej drużyny 25:21(14:10).

Przypominamy, że tegoroczna formuła rozgrywek została zmieniona. 2 grupy I ligi zostały połączone i ten poziom rozgrywek tworzy jedna grupa złożona z 11 zespołów. Spartanki zajmują po wygranej nad Torem piąte miejsce w tabeli. Na czele jest drużyna SMS Gliwice, która rozgromiła polkowicki UKS 51:10.

Komplet wyników 1.kolejki:

SPR Olkusz – Polonia Kępno 28:23(12:15)

SMS Gliwice – UKS Polkowice 51:10(23:5)

Słupia Słupsk – AZS Płock 23:27(10:15)

UKS Kościerzyna – UMCS Lublin 26:15(16:9)

Sparta Oborniki – Tor Dobrzeń Wielki 25:21(14:10)

Męski zespół Sparty podejmował LKS OSiR Komprachcice. W poprzednim sezonie oborniczanie dwukrotnie pokonali rywala, ale u siebie tylko 3 bramkami. Do przerwy gospodarze wypracowali sobie tylko 2 bramki przewagi. Na szczęście w drugiej połowie udało się utrzymać prowadzenie i mecz ostatecznie zakończył się wygraną Sparty 27:22 (13:11).

Komplet wyników 2. Kolejki:

Żagiew Dzierżoniów – MKS Poznań 25:28(9:15)

Nielba II Wągrowiec – Orlik Brzeg 35:22(14:9)

Sparta Oborniki – LKS Komprachcice 27:22(13:11)

AZS Zielona Góra – Pogoń Olesnica 41:31

Olimp Grodków – Tęcza Kościan 36-23(17:8)

Zagłębi II Lubin – SPR Oborniki Śląskie 28:28(16:12)

Pauzował zespół Startu Konin

Czołówka tabeli:

1. Olimp Grodków 2m. – 4pkt.

2. MKS Poznań 2m. – 4pkt.

3. AZS Zielona Góra 2m. – 3pkt.

Sparta znajduje się na 6. miejscu z 2pkt. zdobytymi w jednym meczu.

Sukces młodych szczypiornistów SKF KPR Sparta Oborniki

Obornicka czwórka zaprasza do klas sportowych o profilu piłka ręczna

SKF KPR Sparta Oborniki wygrała ważne spotkanie

Drużyna SKF KPR Sparta Oborniki wygrała z akademikami z Bydgoszczy i wyprzedziła rywali w tabeli 1 ligi.

Szczypiorniści wrócili z Gryfina bez punktów

Sparcie Oborniki nie udało się wywalczyć punktów na Pomorzu. Zespół PGE KPR Gryfino okazał się w ostatnich minutach spotkania skuteczniejszy.

Wygrana szczypiornistów z Usarem Kwidzyn

SKF KPR Sparta Oborniki okazała się lepsza od Usaru Kwidzyn. To był udany rewanż za mecz z pierwszej rundy.

Debiut Tobiasza Cebulskiego w reprezentacji Polski U18

Kolejny talent z zespołu SKF KPR Sparta Oborniki zaprezentował się w barwach narodowych. W meczu kadry Polski z Bośnią i Hercegowiną zdobył swoją pierwszą bramkę.