SKF KPR Sparta Oborniki w najlepszej czwórce Polski! (foto)

Zespół młodzika SKF KPR Sparta Oborniki zapewnił sobie awans do czwórki najlepszych zespołów w Polsce.

Przed niedzielnym meczami Sparta zajmowała drugie miejsce z 4 punktami. Prawodziła Anilana Łódź z 5. Jako pierwsi na parkiet wyszli łodzianie, a ich rywalem był Kusy Kraków. Zespół z Małopolski mając tylko 3 punkty musiał wygrać, aby zapewnić sobie awans. Wygrana Anilany dałaby jej awans, a zarazem zapewniłaby promocję także Sparcie. Wiktoria Kusego oznaczała, że oborniczanie musieli też wygrać swój mecz.

MKS Ustroń nie miał na koncie żadnego punktu. Chciał jednak pokazać się z jak najlepszej strony. Spartę nieco paraliżowała stawka meczu. Do przerwy to gospodarze turnieju prowadzili 13:12. Po zmianie stron boiska nadal trwała wyrównana walka. Na szczęście podopieczni trenerów Marka Arciszewskiego i Jana Okpisza przy wsparciu kibiców odniesli bezcenne zwycięstwo. Wynik 23:22 dał wygraną w turnieju i awans do ścisłego finału!

Jesteśmy w najlepszej czówrce w Polsce - mówił nam krótko po meczu trener Marek Arciszewski. Wiele pracy kosztowalo to nas wszystkich. Dziękuję wszystkim za włożoną pracę i przygotowanie. Moim zawodnikom szczególnie dziękuję. Wykonali swoje zadanie.

Ochrypniętym głosem Arciszewski dodał jeszcze na koniec: Przed nami jednak finał. Zrobimy wszystko, aby osiagnąć w nim jak najwięcej.

O miejscu rozgrywania finału zadecyduje centrala ZPRP. SKF KPR Sparta chce aktywnie walczyć o jego organizację.

Fot. Magdalena Spychała

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież