Skip to main content

Lekcja WF-u z Otylią Jędrzejczak

| MTP | Pływanie

W dniach 12-14 października na Międzynarodowych Targach Poznańskich kolejna edycja Poznań Sport Expo – projektu dla miłośników sportów biegowych. W tym roku gościem specjalnym wydarzenia będzie Otylia Jędrzejczak, która podczas targów poprowadzi zajęcia WF-u w ramach projektu "Mistrzynie w szkołach".

"Mistrzynie w szkołach" to autorski projekt Otylii Jędrzejczak, który jest realizowany przez jej fundację, a którego celem jest zachęcenie dziewcząt w wieku licealnym do zwiększenia aktywności ruchowej.

W realizacji tego wyjątkowego projektu Otylię wspomagają wspaniałe kobiety - Olimpijki, Mistrzynie Świata, Europy i Polski w różnych dyscyplinach sportu, również te, które już zakończyły kariery sportowe i dziś spełniają się zawodowo i rodzinnie. W gronie tym m.in. Ewa Swoboda, czyli najszybsza kobieta w Polsce pokonująca dystans 100 metrów w nieco ponad 11 sekund, Oktawia Nowacka - pięcioboistka, brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, Sofia Ennaoui - lekkoatletka specjalizująca się w biegach średnich i długich, finalistka Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro 

w biegu na 1500 metrów i wicemistrzyni Europy z Berlina 2018 czy Iga Baumgart-Witan - lekkoatletka specjalizująca się w biegu na 400m, brązowa medalistka Mistrzostw Świata w sztafecie 4x400m i złota medalistka Mistrzostw Europy.

Te wspaniałe sportsmenki w ramach prowadzonych lekcji WF-u starają się przekazać, jak ważny jest sport życiu człowieka. Zachęcają do aktywności fizycznej, która jest zbawienna dla naszego zdrowia,
a także dlatego, że uczy nas ona determinacji, konsekwencji w dążeniu do celu oraz do szacunku do samego siebie i otoczenia.

Projekt „Mistrzynie w szkołach” został zainagurowany w 2015 roku. W 2018 roku będzie realizowany m.in. w Poznaniu podczas targów Poznań Sport Expo. Zapraszamy wszystkie dziewczyny na lekcję WF-u z Otylią Jędrzejczak! Będzie moc, będzie energia! Zapisy szkół na stronie www.mistrzyniewszkolach.pl.

Targi Poznań Sport Expo odbędą się w dniach 12-14 października 2018 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Więcej informacji o projekcie: www.mistrzyniewszkolach.pl

I Mistrzostwa Szkoły SP2 w pływaniu

20 czerwca na obornickiej pływalni odbyły się Pierwsze Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 2 w pływaniu. Uczestnikami zawodów byli uczniowie pierwszej klasy sportowej oraz drugiej międzyoddziałowej klasy pływackiej.

We ferie ruszy zjeżdżalnia w Centrum Rekreacji?

Po przejęciu obornickiej pływalni przez PWiK obiekt ten odzyskuje swój blask. Jest szansa, że za 2 miesiące będzie można skorzystać ze zjeżdżalni!

Za darmo na pływalnię!

Centrum Rekreacji Oborniki przygotowało nielada niespodziankę dla najmłodszych. Dzieci do lat 12 będą mogły w okresie świątecznym korzystać z basenów za darmo!

Otwarcie Pływalni jeszcze w tym tygodniu!

Centrum Rekreacji Oborniki zostanie otwarte jeszcze w tym tygodniu!

Wioślarze walczyli w Rogoźnie o medale

Jedenaście medali, w  tym  4 złote, 5 srebrnych i 2 brązowe wywalczyli wioślarze UKS „OLIMPIA” Rogoźno podczas rozegranych w sobotę 18 maja Otwartych Regat Wioślarskich pod patronatem Burmistrza Rogoźna. Dwunasty medal „utopił” Michał Pilarski, który mając...

XIV Wielkopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej

16 listopada 2012 r na terenie Kompleksu sportowo-rekreacyjnego Termy Maltańskie odbyły się XIV Wielkopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w pływaniu.

Pokazali co umieli

Na pływalni w Obornikach odbyła się jubileuszowa, 10 edycja zawodów „Pokażemy co umiemy” która co roku pod tą samą nazwą sprawdza umiejętności obornickich pływaków UKS „Trójka”.