Ola Betka w reprezentacji województwa wielkopolskiego

Ola Betka, Miroslaw Pokorzynski

Aleksandra Betka powoływana jest do kadry województwa wielkopolskiego. To kolejny wychowanek Wełny Rogoźno promujący klub w Wielkopolsce.

Ola była już na 3 konsultacjach. Ostatnio uczestniczyła w spotkaniu zorganizowanym w Kórniku. Na codzień Ola trenuje pod okiem trenera Krzysztofa Fudzińskiego.

Oprócz utalentowanej dziewczyny Wełna może pochwalić sie innymi sukcesami. W barwach Lecha Poznań grają od roku Igor Kornobis i Jakub Złoch

Ta dwójka wraz z innymi kolegami zdobyła pierwsze miejsce w VII edycji Wielkopolskiego Turnieju Orlika 2017. Wszyscy sa obecnymi lub byłymi zawodnikami Wełny Rogoźno. W dni powszednie są kolegami ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Rogoźnie. to jako reprezentacja tej placówki odnieśli ten sukces.

Do Wielkopolskiego Turnieju Orlika 2017 zgłosiło się 540 szkół z całej Wielkopolski. Każda szkoła musiała przejść poszczególne etapy rozgrywek. Chłopcy zwyciężali w turniejach na szczeblu gminy, powiatu i rejonu odnosząc wszystkie zwycięstwa. Po wywalczeniu Mistrzostwa Rejonu Poznań Zachód, który to odbył się na kompleksie orlika w Rogoźnie, przyszedł czas na zmagania w Finale Województwa Wielkopolskiego.

Finał odbył się 13 czerwca w Centrum Sportu Szamotuły. Reprezentacja SP3 rozegrała 5 spotkań odnosząc komplet zwycięstw. W finale pokonali rówieśników z SP-2 Luboń. Projekt finansowany był przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Patronatem Honorowym był Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, a Patronatem Medialnym TVP3 Poznań. Wszystkie drużyny otrzymały od organizatora stroje sportowe, w których to rozgrywali mecze. Trzy pierwsze zespoły otrzymały z rąk organizatorów pamiątkowe medale i okazałe puchary. Organizatorzy zapewnili uczestnikom napoje, ciepły posiłek słodki poczęstunek. 

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. SP 3 Rogoźno

2. SP 2 Luboń

3. SP 7 Leszno

4. SP 8 Krotoszyn

5. PSP Jastrowie

6. SP 18 Poznań

7. SP 1 Szamotuły

8. ZS Otorowo

 

Skład zespołu:

Bartosz Hermann (bramkarz), Igor Kornobis kapitan), Jakub Złoch, Norbert Kabat, Jakub Kamiński, Kacper Bartoszewicz, Bartosz Pedda, Filip Pauszek, Tomasz Filoda, Wktor Korybalski, Jacek Pilarski, Michał Bartol

 

Dodaj komentarz

Zasady:
Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres redakcja@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież