Skip to main content

Seniorzy Wełny Rogoźno chcą walczyć o awans (foto)

| Łukasz | Wełna Rogoźno

Seniorzy RKS Wełna Rogoźno chcą walczyć wiosną o awans do ligi okręgowej.

Z inicjatywy zespołu seniorskiego Wełny Rogoźno w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rogoźnie doszło do spotkania piłkarzy z przedstawicielami władz gminnych. Podczas tego wydarzenia mówiono o wynikach RKS w rundzie jesiennej. Zespół trenera Krzysztofa Cieciury zdobył w pierwszej części sezonu 2023/2024 30 punktów, co pozwoliło zająć 3 miejsce. Takim samym dorobkiem może pochwalić się LKS Lipa, który ma lepszy bilans bramkowy i stąd zajmuje pozycję wicelidera. Obie drużyny tracą zaledwie jedno oczko do lidera, czyli Płomienia Połajewo.

Sukces w jesiennej rundzie przesłania problemy finansowe zespołu. Na większość spotkań zawodnicy dojeżdżali swoimi autami. Do chwili obecnej klub nie rozliczył się za obecny sezon z trenerem Krzysztofem Cieciurą. Nie wiadomo, czy zespół będzie w tych okolicznościach skutecznie walczyć o swój cel, gdy dodatkowo nie wiadomo, gdzie będzie grał w roli gospodarza. Stadion RKS bowiem wiosną będzie niedostępny z powodu remontu płyty boiska.

Burmistrz Roman Szuberski zapewnił poparcie dla zespołu i zapraszał do częstszego kontaktu wyrażając przy tym słowa uznania za wyniki w pierwszej części sezonu. Zawodnicy otrzymali dyplomy i upominki z rąk gospodarza gminy. Towarzyszyli mu w tym spotkaniu Przewodniczący Rady Miejskiej w Rogoźnie Łukasz Zaranek oraz jego zastępca Zbigniew Chudzicki. 

Rolę gospodarza pełniła kierownik OSiR Renata Jałoszyńska-Biskupska.

Sukces seniorów RKS Wełna Rogoźno

Seniorzy RKS Wełna Rogoźno zdobyli trzecie miejsce w turnieju halowym Skoki Cup o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skoki.

Umowa na modernizację boiska Wełny Rogoźno podpisana!

W Urzędzie Miejskim w obecności Burmistrza Rogoźna podpisano umowę na "Kompleksową modernizację boiska sportowego RKS WEŁNA Rogoźno"

Ważna wygrana Wełny Rogoźno z rezerwami Kłosa Budzyń

Wełna Rogoźno pokonała Kłos ll Budzyń 2:0 na inaugurację nowego sezonu.

Wełna Rogoźno rozpoczyna sezon 2023/2024. Nie będzie łatwo

Wełna Rogoźno rozpocznie nowy sezon od spotkania z rezerwami Kłosa Budzyń.

Przebudowa boiska w Rogoźnie musi zakończyć się do połowy 2024 roku

Rogoziński Klub Sportowy Wełna Rogoźno otrzymał prawie 0,5 mln zł na przebudowę boiska.

Kacper Poor ze srebrnym medalem Mistrzostw Polski

Kacper Poor zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski U14 z drużyną Wielkopolski . Wychowanek RKS Wełna Rogoźno grał na turnieju w dolnośląskich Truskolasach.

Sentymentalna podróż trenera Krzysztofa Cieciury

RKS Wełna Rogoźno zagra w sobotę z wiceliderem z Lubonia. Będzie to wyjątkowe spotkanie dla Krzysztofa Cieciury.