Tylko remis z Piotrowem

| K.Nowacki | Sparta Oborniki - piłka nożna

Nie udał się piłkarzom Sparty Oborniki rewanż w meczu przeciwko drużynie Świtu Piotrowo i po 90 minutach czwartkowego spotkania oborniczanie tylko zremisowali to spotkanie 0:0.

Początek meczu nie zapowiadał takiego obrotu sprawy, bowiem Sparta rozpoczęła mecz z dużym animuszem i w pierwszych kilkunastu minutach stworzyła sobie kilka sytuacji bramkowych. W 6 min meczu po rykoszecie bramkarz gości z trudem złapał piłkę. Już minutę później, groźnie uderza Panowicz, jednak jego strzał broni ponowie bramkarz z Piotrowa, podobnie jak dobitkę Bejmy. W 14 min meczu po raz pierwszy groźnie zaatakował Świt. Po szybkiej kontrze piłkę odbija bramkarz Sparty Wosicki.

W 22 min meczu po rzucie wolnym z osiemnastu metrów, goście trafiają w poprzeczkę. Do końca pierwszej połowy gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, a żadna z drużyn nie potrafiła wypracować skutecznej akcji bramkowej. Po przerwie tempo meczu nieco siadło. W 50 min meczu na bramkę gości strzelał Brauza, jednak niecelnie. Najdogodniejszą sytuacją Sparta zmarnowała w 62 min meczu. Po szybkiej kontrze i indywidualnym zagraniu Prybińskiego, piłka po jego strzale trafiła w słupek.

W 76 min meczu stuprocentową sytuacją bramkową zmarnował Panowicz. Po indywidualnym rajdzie ze środka boiska w wykonaniu Brauzy, kapitan Sparty zagrał na wolne pole do Panowicza, ten uderzył w krótki róg bramki gości i wywalczył zamiast bramki tylko rzut rożny. W 77 min meczu bohaterem Obornik mógł zostać Maciejewski, który po rzucie rożnym będąc kilka metrów od bramki nie potrafił skierować piłki do siatki.

Czwartkowe spotkanie zakończyło się zatem remisem 0:0, który w żaden sposób nie satysfakcjonuje żadnej z drużyn, bowiem nie zmienia on ich miejsca w tabeli IV ligi. Przed Spartą teraz w niedzielę kolejny mecz wyjazdowy tym razem oborniczanie zmierzą się z Pogonią Lwówek.

Skład Sparty: Wosicki – Kaźmierczak, Muszyński, Maciejewski, Michałowski, Brauza, Prybiński ( 71 min Krzyżanowski), Cyranek, Bejma ( 80 min Lizewicz), Napierała, Panowicz ( 90 min Polarczyk)

Żółte kartki dla Sparty: Prybiński, Muszyński, Brauza, Napierała

Nieskuteczna Sparta i zagubiona Wełna. Pewna wygrana Rożnovii

Sparta Oborniki nadal nie radzi sobie w meczach z Lubuszaninem. W Trzciance przegrała 1:2.

Sparta Oborniki pochwaliła się planami meczów sparingowych

Sparta Oborniki zdradziła plany sparingowe. Do startu rozgrywek wiosennych ma rozegrać 8 spotkań towarzyskich.