Siła Sparty w meczach wyjazdowych

Niefortunnie rozpoczął się dla piłkarzy Sparty Oborniki niedzielny mecz z 1920 Mosina. Już na rozgrzewce kontuzji bowiem nabawił się wracający do składu Marcin Bukowski. Na szczęście od początku spotkania mógł zagrać kapitan Sparty, który borykał się ostatnio z problemami zdrowotnymi Maciej Brauza. Oborniczanie jechali do Mosiny po zwycięstwo i po bramce Mikołaja Panowicza, sztuka ta im się udała.

Sparta była w przekroju całego meczu zespołem zdecydowanie lepszym, jednak nie potrafiła wykorzystać wszystkich stworzonych sytuacji. W 6 min meczu z rzutu wolnego uderzał Daniel, jednak na miejscu był bramkarz z Mosiny. W 25 min meczu po szybkiej kontrze, Panowicz będąc w polu karnym wycofał piłkę do nadbiegającego Brauzy, który trafił w poprzeczkę. W 33 min meczu po rzucie wolnym wykonywanym przez Spartę, bramkarz gospodarzy wypuścił piłkę przed siebie, do której dobiegł Maciejewski. Strzał obrońcy Sparty był jednak bardzo niedokładny, a piłka zamiast do siatki, trafiła w bramkarza. W 35 min meczu po dobrym uderzeniu Kaźmierczaka i rykoszecie bramkarz z Mosiny z wielkim trudem uratował swój zespół przed utratą bramki.

Drugą połowę z dużym animuszem rozpoczęła Sparta. Niestety w 58 min meczu z powodu kontuzji, boisko musiał opuścić Wojciech Muszyński. W 61 min meczu Sparta zdobyła bramkę dającą zwycięstwo. Lewą stroną boiska na rajd zdecydował się Bejma, który minął dwóch zawodników i dośrodkował w pole karne, tam do piłki dobiegł Panowicz, który strzałem w krótki róg pokonał bramkarza gospodarzy. Po utracie bramki Mosina starała się odrobić straty, jednak jej ataki rozbijali kolejno obrońcy Sparty. Także oborniczanie mając jednobramkowe prowadzenie nie starali się za wszelką ceną zdobyć kolejnej bramki. Mecz zakończył się zwycięstwem oborniczan, przed którymi teraz kolejny ciężki wyjazd. W sobotę Sparta zmierzy się z wiceliderem tabeli Wartą Międzychód.

Skład Sparty: Wosicki – Daniel, Muszyński (58 min Krzyżanowski), Maciejewski, Michałowski, Kaźmierczak, Brauza, Cyranek, Bejma ( 90 min Lech), Napierała, Panowicz ( 76 min Prybiński)

Bramka dla Sparty:

61 min – Panowicz

Żółte kartki dla Sparty: Michałowski, Bejma

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież