KS Futsal Oborniki w kolejnej rundzie Pucharu Polski

Klub Sportowy Futsal Oborniki awansował do 1/16 Halowego Pucharu Polski.

Popularne Wicherki nie miały szczęścia w losowaniu rywala w pierwszej rundzie HPP. Los bowiem sparował ich z FC Kartuzy. Oborniczanie musieli odbyć daleką podróż 6 stycznia do Kiełpina, gdzie swoje mecze rozgrywają rywale.

Oborniczenie postawili w tym meczu na sprawdzającą się w obenycm sezonie taktykę. Cofnięty zespół uniemożliwia przeciwnikowi łatwe przedarcie się pod bramkę, a dodatkowo ułatwia to wyprowadzanie kontr. Tak też padła pierwsze bramka. Jacek Sander wykorzystał pewnie sytuację sam na sam z bramkarzem zespołu z Kartuz. Objęte prowadzenie przez gości nie podłamało kartuzian. Częste ataki nie przynosiły efektu. To udało się w ostatnich sekundach pierwszej połowy. Na przerwę zespoły schodziły więc przy wyniku 1:1.

Druga odsłona to kolejne ataki gospodarzy. Oborniczanie złapali szybko 2 faule, a na dodatek stracili w 24 minucie bramkę. Szybka decyzja o wycofaniu bramkarza okazała się słuszna. W 28 minucie na listę strzelców wpisał się Tomasz Wicberger, a na początku 31 minuty uczynił to też Oktawian Solecki. Niestety chwila dekoncentracji kosztowała Wicherki szybką utratę prowadzenia.

Niedzielny wieczór w Kiełpinie zakończył się jednak wygraną gości. Bartosz Banasik w 34 minucie wykorzystał podanie Jacka Sandera i pewnie umieścił piłkę w bramce FC Kartuzy. Do ostatnich sekund gospodarze walczyli o choćby remis, ale zabrakło im szczęści i skuteczności.

Kolejne spotkanie pucharowe KS Futsal Oborniki rozegra w ostatni weekend stycznia. Za tydzień rozpoczyna drugą rundę zmagań ligowych od wyjazdu do Gniezna.

 

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież