Golnica zgłosiła podanie o grę w A-klasie

KS Golnica Ryczywół nadal nie wie gdzie zagra w sezonie 2018/2019.

Piłkarskie zespoły zapomniały już o sezonie 2017/2018. Większość z nich już intensywnie myśli o kolejnych rozgrywkach. Zupełnie inaczej jest w Ryczywole. Golnica tak naprawdę nie wie nic. 

Zgodnie z uchwałą przyjętą przez Zarząd WZPN przed sezonem 2017/2018 Golnica została przeniesiona po tych rozgrywkach ze strefy pilskiej do poznańskiej. Od rozgrywek 2018/2019 więc ma grać z drużynami z poznańskiego. Tu się pojawił jednak duży problem. Oprócz przyjętej przed rokiem uchwały włodarze klubu nie wiedzą nic. Wydział Gier dopiero dziś tj. we wtorek 3 lipca rozesłał do wszystkich klubów regulaminy. Wg informacji przekazanych nam przez rzecznika Związku Bartosza Aleksandrowicza w poniedziałek wpłynęło zaledwie 30% zgłoszeń z klubów! Związek liczy, że wiele z nich dotrze z opóźnieniem zwykłą pocztą. Jeśli nie to będą prowadzone wzmożone akcje, aby zachęcić zespoły do złożenia aplikacji.

Co zrobiła Golnica?

Zostawiona na przysłowiowym lodzie Golnica nie miała ułatwionego zadania. Dowiadując się w ostatniej chwili, że WZPN czeka na zgłoszenia zespołów do 30 czerwca złożyła podanie. Aplikacja została zgłoszona przez klub do rogrywek .... A-klasy. Jak wyjaśniał nam prezes Mariusz Nowacki zgłaszając swój akces do B-klasy sami zamknęliby sobie szansę na grę w A-klasie. Klub niestety nie dowie się tak szybko, gdzie będzie grał. Wydział Gier przedstawi swoją opinię, ale to Zarząd WZPN podejmie ostateczną decyzję. Ta jednak nie nastąpi szybciej niż 15 lipca!

Włodarze klubu, jak i jego zawodnicy nie potrafią zrozumieć tego całego zamieszania. Wywalczyli na boisku awans, a tymczasem mogą zostać ukarani i zagrać w B-klasie. Nawet jeśli zagrają w upragnionej A-klasie to nie będą mieli wiele czasu w Ryczywole na przygotowanie się do tego.

Nic tak nie deprymuje, jak brak informacji, bezsilność, niemoc. Oby działania związków sportowych nie zabijały sportu w małych ośrodkach.

Nie masz uprawnień do komentowania.