Skip to main content

Hubert Urbaniak ukończył Bieg Katorżnika (foto)

| Przemek Szrama | Na sportowo

Hubert Urbaniak na mecie Biegu Katorżnika

Hubert Urbaniak wystartował w miniony weekend w Biegu Katorżnika. Oborniczanin zakończył te arcytrudne zawody z czasem 2:54:38.

Bieg Katorżnika to jeden z najtrudniejszych o ile nie najbardziej wymagając biegów znany człowiekowi. Bardzo znana w Polsce forma sprawdzenia siebie stała się na tyle popularna, że skusiła już wielu zawodników z krajów sąsiednich takich jak: Wielka Brytania, Niemcy, Francja czy Czechy.

 

Tegoroczna impreza odbyła się w Lublińcu, 16 sierpnia. Na starcie jubileuszowego X Biegu Katorżnika stawiło się blisko 1200 zawodników gotowych do walki z własnymi słabościami oraz ponad dziesięciokilometrową trasą, która wiodła przez bagna i leśne dróżki. Warto dodać, że zakwalifikowanych zostało 1319 zawodników, wystartowało 1217 a ukończyło 1190.

 

Zawodnicy zmagali się w kilku kategoriach :

 

-Bieg Mężczyzn
-Mikro Katorżnik

-Mini Katorżnik 

-Mały Katorżnik oraz Bieg Babci i Dziadka

-Bieg VIP i Dziennikarzy

-Bieg Kobiet

-Galernik Team

 

Jedynym oborniczaninem, który zdecydował się pokonać ten bez wątpienia bardzo ciężki bieg był Hubert Urbaniak, który reprezentował Klub Chińskich Motocykli. Czas jedynego przedstawiciela Obornik to 2:54:38. Gratulujemy!

Więcej na temat imprezy można znależć na stronie Bieg Katorżnika.

 

Powiat obornicki na 6 miejscu pośród powiatów z Wielkopolski w tenisie stołowym.

W niedzielę 24 marca w Raszkowie odbyły się Mistrzostwach Wielkopolski Zrzeszenia LZS w tenisie stołowym. Powiat obornicki reprezentowało 12 zawodniczek i zawodników, mieszkańców gmin w powiecie obornickim.

Awans do Mistrzostw Polski w tenisie stołowym

23 marca w Raszkowie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Młodziczek i Młodzików.  W turnieju występowali jedynie zawodniczki i zawodnicy sklasyfikowani na miejscach od 1 do 32 w rankingu.  Rozgrywano gry indywidualne oraz drużynowe.

Klub Żeglarski Kotwica z nowymi władzami

Na początku marca 2024 odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Klubu Żeglarskiego Kotwica w Rogoźnie. Podczas zebrania powołane zostały nowe władze klubu.

Rogoźno. Rodzinne granie w zawodach organizowanych przez STS Gamaja

STS Gamaja zorganizowała rodzinne zawody. W rywalizacji wzięło blisko 70 uczestników. 

Zawody w tenisie stołowym w Czempiniu

25 lutego odbyło się III Grand Prix Wielkopolski Żaczek i Żaków. W zawodach które odbyły się w Czempiniu wzięło udział troje reprezentantów klubu Warta Oborniki.

Boksy rowerowe – wygodne i bezpieczne

Korzystanie z roweru, jako środka transportu jest nie tylko lepsze dla naszego zdrowia, ale również nie przyczynia się do zanieczyszczenia środowiska w takim stopniu, jak robią to samochody.

Gamaja Rogoźno. Wrócili do treningów

Tenisistki i tenisiści Gamaja Rogoźno powrócili do treningów.