2 złote medale Obornickiego Klubu Karate w Lęborku

obornicki klub karate zdobyl 2 zlote medale w leborku

Obornicki Klub Karate przywiózł 2 złote medale z Mistrzostw Polski Seniorów w Lęborku.

W sobotę 10 marca zawodnicy Obornickiego Klubu Karate brali udział w Mistrzostwach Polski Seniorów w Karate WKF w Lęborku. W zawodach rywalizowało 141 zawodników z 38 klubów. Obornicki Klub Karate wystawił do walk 5 zawodników, którzy zdobyli 2 złote medale.

Mistrzynią Polski seniorów w kata indywidualnym kobiet została Kamila Bracikowska. W ten sposób po raz kolejny potwierdziła ona swoją bezwzględną dominacje w tej konkurencji nad innymi zawodniczkami w kraju.
Sukces Kamili zmobilizował  jej klubowe koleżanki Aleksandrą Wieczorek i Justyną Gralak, które w raz z nią wywalczyły drugi złoty medal i tytuł mistrzyni Polski,tym razem w kata drużynowym. Warto dodać, że ich przewaga nad innymi zespołami była tak duża że wszystkie swoje walki wygrały nie tracąc ani jednego punktu.
Dzięki temu wynikowi Obornicki Klub Karate w klasyfikacji medalowej znalazł się na 6 miejscu na 38 rywalizujących klubów.