Karate Team Oborniki wygrywa Europe Open

karate 1

Wspaniale spisali się zawodnicy  Karate Team Oborniki  trenowani  przez Wojciecha Blocha na dwóch turniejach , które odbyły się w dniu 4 marca. Starsi zawodnicy (kategoria U16 ,U18 ,senior)  rywalizowali w Bydgoszczy na Central Europe Open w Karate WKF, zawodach karate olimpijskiego z międzynarodową obsadą.

Siedmiu zawodników wywalczyło 5 medali rywalizując w kategoriach kata i kumite.  Bezkonkurencyjne w kata drużynowym seniorek okazały się aktualne Mistrzynie Polski :  Olga Kaczmarek, Monika Kuźniak, Julia Wojciechowska. Zwycięstwo w kata drużynowym kadetów odnieśli: Kacper Rodak, Jakub Kuklewski , Mikołaj Michalak. Również starty indywidualne obfitowały w sukcesy. Olga Kaczmarek wywalczyła dwa brązowe medale w kategorii kata oraz kumite juniorek, a Jakub Kuklewski stanął na najniższym stopniu podium w kategorii kata kadetów. Kuba dzielnie walczył również w konkurencji kumite , jednak kontuzja stopy uniemożliwiła mu walkę o medal, zajął ostatecznie 7 miejsce. Tuż za podium uplasowali się:  Mikołaj Michalak(kadeci), Monika Kuźniak(juniorzy), Filip Kuźniak(kadeci kumite), Olga Kaczmarek(seniorzy kata), którzy przegrali walki o brązowe medale, natomiast Julia Wojciechowska oraz Kacper Rodak zajęli miejsce ósme.

Młodsi zawodnicy (kategoria U 14) walczyli na matach w Mosinie na zawodach Dynamic Karate Cup, dominując  we wszystkich kategoriach kata i kumite . Złote medale wywalczyli : Monika Dmytruszyńska (kata oraz kumite), Jakub Wróblewski (kata oraz kumite), Michał Chudzicki (kumite), Nikodem Januszak (kumite), drużyna kata w składzie : Gracjan Maciejewski, Jakub Wróblewski, Nikodem Januszak.

Na drugim stopniu podium stanął Gracjan Maciejewski w kategorii kata, a Nikodem Januszak w tej samej konkurencji zdobył brązowy medal.

Wszyscy reprezentujący Karate Team Oborniki zawodnicy udowodnili swoja uniwersalność  i  gruntowne przygotowanie techniczne odnosząc sukcesy w obu kategoriach :pokazów (kata) oraz walki (kumite). Ich wszechstronny rozwój pozwala im z sukcesami rywalizować w różnych  konkurencjach karate co będzie niewątpliwie procentować w przyszłej karierze zawodniczej.

Brązowy medal z Mistrzostw Polski Seniorów w Karate.

W sobotę 06 kwietnia 2024, w Kleszczewie koło Poznania odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate.

Udany start zawodników Obornickiego Klubu Karate

W sobotę 09.03.2024, zawodnicy Obornickiego Klubu Karate brali udział w Ogólnopolskim Turnieju Karate UKEMI CUP w Kobylinie gdzie wywalczyli dwa medale.

Turniej Karate w Objezierzu.

W sobotę 03 lutego w Objezierzu k. Obornik odbył się Turniej Karate Dzieci i Młodzieży CHAMPIONS CUP. W zawodach wzięło ponad 200 zawodników, wśród których znaleźli się także zawodnicy Obornickiego Klubu Karate.

Obornicki Klub Karate najlepszym klubem mistrzostw Polski

W sobotę 25 listopada zawodnicy Obornickiego Klubu Karate brali udział II Mistrzostwach Polski Masters w Karate WKF, które odbywały się w miejscowości Witkowo.

Sportowy weekend dla zawodników Obornickiego Klubu Karate

Niezwykle intensywny był miniony weekend dla zawodników Obornickiego Klubu Karate. W sobotę brali oni udział w Ogólnopolskim Turnieju Karate o Puchar Burmistrza Zdun gdzie wywalczyli komplet medali w konkurencji kata indywidualnego.

Karate Team Oborniki: SREBRNE Dziewczyny i BRĄZOWY Kacper na Mistrzostwach Polski Seniorów w karate WKF

Karate Team Oborniki przywiozło dwa medale z Mistrzostw Polski. Zawody odbywały się w Karpaczu.

Lato z Champion Academy. Poznajmy się lepiej!

Champion Academy Oborniki zaprasza na Lato z Champion Academy!