Pobiegną 100km na 100-lecie odzyskania Niepodległości

Oborniccy biegacze uczczą setną rocznicę odzyskanie Niepodległości przez Polskę biegiem o długości 100km.

Ten wyjątkowy bieg to inicjatywa Zenona Talara i jego syna Marka. Obaj to wielokrotni uczestnicy biegów długodystansowych, w tym ultramaratonów. W sobotnią noc chcą uczcić to wyjątkowe wydarzenie biegiem na 100km. Początek wyznaczono na godz. 11:11 w nocy (23:11) na Rynku w Obornikach. Do obu biegaczy dołączą dwaj nowicjusze na takim dystansie. Jerzy Kamiński i Zbigniew Naparty po raz pierwszy spróbują zmierzyć się z tym dystansem.

Trasa biegu prowadzić ma z Rynku ulicą Czarnkowską do Rudek. Stamtąd biegacze przemieszczą się na ul. Sanatoryjną w Kowanówku i dalej ul. Polną, Spokojną oraz Kowanowską do Urzędu Miejskiego. Ulicą Piłsudskiego pobiegną do poczty, skąd przez ul. Lipową, Kowalską i Wjazdową wrócą na Rynek.

Średnie tempo biegu zawodnicy przewidują na 75-80 minut na okrążenie, które ma 10 km. Tych pętli będzie 9. Ostatnie 10 km biegacze chcą przebiec wraz z tysiącem innych uczestników IX Biegu Niepodległości.

Czterem śmiałkom planują na części dystansu towarzyszyć członkowie m.in. Kęsy Team i Obornickiego Klubu Lekkoatletycznego. Zachęcamy do wspierania biegaczy na trasie całego biegu.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież