13. Poznań Maraton za nami.

| MP/ Lukasz | Biegi

13. Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza już za nami. 14.10.2012 na starcie stanęło ponad 5700 zawodników, a najszybszymi okazali się Kenijczyk Edwin Yator oraz Białorusinka Swietłana Kougan.

Uczestnictwo w maratonach staje się co raz popularniejsze, stało się wręcz modą. Nie może więc dziwić, że w tym roku został pobity rekord frekwencji w Poznaniu. Dla wielu osób jest to główna impreza w całym roku, do której przygotowują się kilka miesięcy. Zostać maratończykiem to jest COŚ.

Organizatorzy przygotowali w tym roku zupełnie inną trasę. Zamiast pokonywania kilku pętli uczestnicy mieli do przebiegnięcia tylko jedną pętlę. Było to możliwe dzięki wyłączeniu z ruchu znacznej części poznańskich ulic. Zawodnicy mogli w ten sposób zobaczyć Poznań z każdej strony.

Klasyfikacje prowadzono nie tylko w kategoriach wiekowych, ale także branżowych. Rywalizowali ze sobą dodatkowo także m.in.: lekarze, kabareciarza, architekci, policjanci czy niewidomi.

Wśród uczestników zawodów nie mogło także zabraknąć przedstawicieli naszego regionu. Spośród wszystkich zawodników wyłowiliśmy osoby, które podały w miejscu zamieszkania miejscowość leżącą na terenie Powiatu Obornickiego, jeżeli ktoś nam umknął przepraszamy i prosimy o informację w celu dokonania odpowiedniej korekty.

5336 |2808 |Kośla Marek |Oborniki

Pełne wyniki znajdują się na stronie organizatora.

{gallery}2012/sport/2012-10/14/maraton{/gallery}

PZLA Mistrzostwa Polski w biegu na 10 000 m

Sebastian Nowicki wystartował w PZLA Mistrzostwach Polski w biegu na 10 000m.

Steel Run Rogoźno 2024 - Biegi Charytatywne

Ponownie zapraszamy na imprezę sportową Steel Run Rogoźno 2024 - Biegi Charytatywne, która odbędzie się 17 marca 2024. Elektroniczne zapisy zostały już zakończone, można jednak zapisać się na biegi dziecięce oraz biegi na 10 i 5 km w dniu zawodów.

XV Chrustowski Bieg Zimowy odbył się w trudnych warunkach (foto, film)

Uczestnicy XV Chrustowskiego Biegu Zimowego byli zadowoleni z poziomu organizacji imprezy. Narzekali jednak na pogodę.

Dorota Lutomska i Maciej Soloch najszybsi w Chrustowie (film)

Dorota Lutomska wśród kobiet, a Maciej Soloch wśród panów byli najszybsi w XV Chrustowskim Biegu Zimowym.

Chrustowo. W sobotę pobiegną ponad 10 km

W sobotę w Chrustowie pobiegną już po raz 15. O 11 wystartuje Chrustowski Bieg Zimowy.

Kolejny brązowy medal dla Sebastiana Nowickiego!

Sebastian Nowicki zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski. W Drzonkowie odbył się bieg przełajowy na 9 km.

Podsumowanie XIV Biegu Niepodległości 2023 w Obornikach

XIV Bieg Niepodległości w Obornikach ponownie przyciągnął sporą ilość amatorów biegania i osób, które poprzez udział w tym wydarzeniu manifestowały swój patriotyzm. W tym roku na linii startu stanęło 675 biegaczy. Bieg na 5 km ukończyło 396 osób, dystans 10 km pokonało 289 osób.