Czwarta świeczka na torcie Brass Bandu.

IMG 3241m

Stało się już tradycją że w jedną z listopadowych sobót Brass Band Oborniki świętuje swoje urodziny. W tym roku już czwarty koncert urodzinowy zagrany oczywiście w Obornickim Ośrodku Kultury odbył się 14 listopada.

Koncert rozpoczęto punktualnie jak zapowiadano o godzinie 18.04. Pełna gala, wszyscy w czarnych koszulach i białych krawatach, trąby z tyłu, przed nimi puzony a z przodu saksofony. Sekcja rytmiczna po lewo. Pan Tomasz podniósł ręce do góry no i się zaczęło.

Półtora godzinny koncert wypełniony był utworami które już mieliśmy okazję słyszeć w wykonaniu big bandu, ale wiele opracowań usłyszeliśmy pierwszy raz. Utworem Randy Newmana  „You Can Leave Your Hat On” /szerszej publiczności utwór znany z filmu „9 i pół tygodnia”/  rozpoczęto koncert. Ponadto usłyszeliśmy „St. Thomas” Sonnego Rollinsa, „Soul Bossa Nova” Quincy Jonesa, „Rock You like a hurricane” hit zespołu Skorpions czy kompozycję Brass Bandu „Shake it off” i inne. Oczywiście nie mogło zabraknąć  największego przeboju  muzyki swingowej czyli „In The Mood” Glenna Millera.

W rolę konferansjera wcielił się Kajetan Ruks. Anonsowanie utworów oraz przedstawianie członków big bandu jak przystało na kabareciarz przyprawione było stosownym żarcikiem.

Jak nie trudno się domyślić nie obyło się bez bisów i życzeń urodzinowych do których i my się dołączamy

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież

Kultura

Dziś -Światełko do Nieba

20-01-2019 | Wyświetleń:346

W niedzielę 20 stycznia na głównym placach miast ponownie zapalone zostaną światełka do nieba. ...

Koncert Golców przełożony

17-01-2019 | Wyświetleń:313

Golec uOrkiestra wystąpi w Ryczywole 27 stycznia.

10 lat działalności Rogozińskiego Chóru Kamera…

09-01-2019 | Wyświetleń:204

Rogoziński Chór Kameralny przy Stowarzyszeniu Absolwentów i Przyjaciół LO im. Przemysława ll ma ...

Koncert kolędowy z udziałem Chóru Pro Musica ju…

22-12-2018 | Wyświetleń:488

Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej będzie miejscem koncertu kolędowego w wykonaniu Ch&oacu...

Oborniccy Fanatycy zapraszają do wspólnego uczcz…

18-12-2018 | Wyświetleń:728

Oborniccy Fanatycy zapraszają do wspólnego uczczenia 100 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. ...

Koncert Wiedeński

17-12-2018 | Wyświetleń:409

Zapraszamy na Koncert Wiedeński, który odbędzie się 27.stycznia 2019 roku w Auli Uniwersyteckiej w Poznaniu. ...