Czytali "Wesele" w Ryczywole

Narodowe czytanie w Ryczywole

Na ryczywolskim rynku zorganizowano już wiele udanych imprez, ale ta piękna przestrzeń nie gościła jeszcze wielkich klasyków literatury polskiej.

W tym roku Biblioteka Publiczna w Ryczywole i jej Kobiecy Klub Książki we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury zaprosili mieszkańców gminy na Plac 1 Maja, by wzorem Warszawy, Krakowa czy innych polskich miast czytać wybitne dzieło Stanisława Wyspiańskiego na świeżym powietrzu, w przestrzeni publicznej, która jest dla każdego dostępna i tworzy niecodzienny klimat. Wieczorem, 2 września 2017 r., przy sprzyjającej pogodzie niosły się echem słowa klasyka, czytane przez panie: A. Janc i S. Zielińską z biblioteki, które były też autorkami scenariusza tego spotkania, przez p. R. Gembiak – Binkiewicz, Wójta Gminy Ryczywół, p. L. Farona, dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Ryczywole, i panie z Kobiecego Klubu Książki. A wszystko to przy weselnym stole i wśród rekwizytów będących częścią odpowiednio ustylizowanej dekoracji. Tegoroczne Narodowe Czytanie wsparł też p. M. Kogut, lokalny artysta - rzeźbiarz, który przygotował wystawę swoich pięknych prac. O ciepłe napoje i słodki poczęstunek zadbała klubowiczka – krakowianka, p. U. Kruger.

Organizatorkom pomogli też strażacy z Lipy, p. M. Jarmuż i inni życzliwi ludzie. Bardzo miło i życzliwie, słuchając nastrojowego tekstu Wesela z uwagą i namysłem, towarzyszyli lektorom przybyli na rynek widzowie. Wszystko razem sprawiło, że ten wieczór z pewnością stał się ważnym wydarzeniem kulturalnym.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież

Kultura

Niedziela ze smakiem: Pascal Brodnicki o odżywani…

08-07-2018 | Wyświetleń:492

Pascal Brodnicki był gościem tegorocznej "Niedzieli ze smakiem" podczas Dni Obornik.

Blues Express tym razem nie pojedzie przez powiat …

06-07-2018 | Wyświetleń:690

W sobotę 7 lipca odbędzie się kolejna edycja Blues Express.

Już za tydzień Dni Przemysła w Rogoźnie (film)

05-07-2018 | Wyświetleń:905

W Rogoźnie odbędą się w 13 i 14 lipca Dni Przemysła.

Już 20 lipca Summer, Disco&Dance w Obornikach…

02-07-2018 | Wyświetleń:1218

Festiwal Summer, Disco&Dance odbędzie się już 20 lipca w Obornikach.

Wianki także w Rogoźnie

23-06-2018 | Wyświetleń:687

Tradycja puszczania wianków będzie miała miejsce dziś także w Rogoźnie.

Czas na Wianki w Obornikach!

23-06-2018 | Wyświetleń:1345

Oborniki zapraszają na Wianki. Program imprezy zaczyna się o 17:00, a zakończy o 23:00 pokazem sztucznych ogni...