Czytali "Wesele" w Ryczywole

Narodowe czytanie w Ryczywole

Na ryczywolskim rynku zorganizowano już wiele udanych imprez, ale ta piękna przestrzeń nie gościła jeszcze wielkich klasyków literatury polskiej.

W tym roku Biblioteka Publiczna w Ryczywole i jej Kobiecy Klub Książki we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury zaprosili mieszkańców gminy na Plac 1 Maja, by wzorem Warszawy, Krakowa czy innych polskich miast czytać wybitne dzieło Stanisława Wyspiańskiego na świeżym powietrzu, w przestrzeni publicznej, która jest dla każdego dostępna i tworzy niecodzienny klimat. Wieczorem, 2 września 2017 r., przy sprzyjającej pogodzie niosły się echem słowa klasyka, czytane przez panie: A. Janc i S. Zielińską z biblioteki, które były też autorkami scenariusza tego spotkania, przez p. R. Gembiak – Binkiewicz, Wójta Gminy Ryczywół, p. L. Farona, dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Ryczywole, i panie z Kobiecego Klubu Książki. A wszystko to przy weselnym stole i wśród rekwizytów będących częścią odpowiednio ustylizowanej dekoracji. Tegoroczne Narodowe Czytanie wsparł też p. M. Kogut, lokalny artysta - rzeźbiarz, który przygotował wystawę swoich pięknych prac. O ciepłe napoje i słodki poczęstunek zadbała klubowiczka – krakowianka, p. U. Kruger.

Organizatorkom pomogli też strażacy z Lipy, p. M. Jarmuż i inni życzliwi ludzie. Bardzo miło i życzliwie, słuchając nastrojowego tekstu Wesela z uwagą i namysłem, towarzyszyli lektorom przybyli na rynek widzowie. Wszystko razem sprawiło, że ten wieczór z pewnością stał się ważnym wydarzeniem kulturalnym.

Dodaj komentarz

Zasady:
Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres redakcja@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież