Jesteśmy stąd (foto)

 Baum jestesmy stad

„Jesteśmy Stąd” to motto dorocznego koncertu którego organizatorem jest Obornicki Ośrodek Kultury a pomysłodawcą znany obornicki muzyk i kabareciarz Marcin Samolczyk.

Tegoroczną już szóstą edycję koncertu przygotowali muzycy z zespołu „QUIET BALLON” którzy to już nie raz dali się poznać oborniczanom i to z tej dobrej strony. Zgodnie z założeniami w koncercie udział wzięli   muzycy wywodzący się  z Obornik lub związani działalnością artystyczną z naszym miastem. W koncercie który odbył się 7 maja wystąpili:

- Kasia Najderek – wokalistka, ukończyła Studium Piosenkarskie im. Czesława Niemena w Poznaniu 

- Krzysztof Nowak – wokalista, śpiewać zaczął w 2003 roku

-Dajana Runowska - wokalistka, laureatka P.P.M.T. „mikrtoFONIA” organizowanego  w Obornikach

-Magdalena Frąszczak – wokalistka, laureatka P.P.M.T.”mikroFONIA” organizowanego w Obornikach

-Marcin Samolczyk – pomysłodawca cyklu

oraz zespół „QUIET BALOON” który wszystkim wykonawcom akompaniował. W skład zespołu wchodzą:

-Robert Baum- gitara basowa

-Jeremiasz Baum – perkusja

- Rafał Cichacki – instrumenty klawiszowe

- Szymon Stoliński - gitara

         Dorobek legendarnego twórcy i wykonawcy polskiej muzyki rozrywkowej Czesława Niemena była nie lada wyzwaniem dla młodych muzyków i mimo wątpliwości stanęli oni na wysokości zadania. W programie znalazły się utwory z różnych okresów działalności artysty.  Usłyszeliśmy między innymi: „Domek bez adresu”, „Płonąca stodoła”, „ Czas jak rzeka”, „Sen o Warszawie”, „Wspomnienie”, „Pod papugami” ale i „Jednego serca” , „Sprzedaj mnie wiatrowi” czy „Człowiek jam niewdzięczny”.

         Od pięciu lat kulminacyjnym punktem koncertu jest przyznanie wyróżnienia „Artysta Stąd”. Po Jerzym Pilarskim, Lechu Czabanie , Marcinie Samolczyku i Witku Żuromskim wyróżnienie otrzymał  założyciel i lider zespołu „Quiet Baloon” Robert Baum/o czym już wcześniej pisaliśmy/. Ideą tego wyróżnienia jest uhonorowanie ludzi którzy w szczególny  sposób zasłużyli się dla obornickiej kultury.

          Całość profesjonalnie poprowadził oborniczanin który od czterech lat mieszka w Bydgoszczy a udział w obornickim koncercie nie był przypadkiem. Dominik Kliche bo o nim mowa wie o Niemenie wszystko albo prawie wszystko, dzięki czemu w przerwach miedzy utworami zebrani poznali wiele ciekawostek z  życia artysty do których mógł się „dokopać” tylko pasjonat.

          Podczas i po koncercie sprzedawana była płyta-cegiełka zespołu „Quiet Baloon”. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczono na rehabilitację dwuletniego Stefanka z Rogoźna.

          Ideo trwaj! Niech każdy kolejny koncert z tego cyklu uświadamia nam że zdolni i utalentowani są również „stąd”.

Dodaj komentarz

Zasady:
Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres redakcja@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież