Wystartował XII Rajd Radzim!

Rajd Radzim w Maniewie

Ogodz. 10:00 wystartowała kolejna edycja Rajdu Radzim. Popularyzacja turystyki pieszej i rowerowej, poznanie walorów historyczno- turystycznych Radzimia i jego okolic , integracja to tylko kilka celów tego wydarzenia.

PROGRAM RAJDU:

Grupy wyruszyły z następujących punktów startowych:

Trasy piesze:

Szkoła Podstawowa w Maniewie godz.10.00

Leśniczówka Gołaszyn godz.10.00

Trasy rowerowe:

Leśniczówka Gołaszyn godz. 10.30

Szkoła Podstawowa w Maniewie godz. 10.30

Na punkcie startowym, grupy otrzymują karty startowe, w których znajduje się: mapa trasy, okazjonalne buttony, kartę zadaniową, potrzebną do punktowania zadań sprawnościowych, wiedzy historycznej dotyczącej czasów powstawania Państwa Polskiego oraz wiedzy przyrodniczej terenu okolicznych lasów.

O godzinie 13.00 na scenie wystąpi zespół muzyki dawnej – DZIWOLUDY, który zaprosi również do nauki tańca średniowiecznego.

Dostępnych będzie wiele atrakcji tj. przejażdżka konikiem, możliwość zrobienia zakupów na straganach, spróbowanie chleba,smalczyka, bigosu, tradycyjnej kiełbachy.

Podczas imprezy, pod opieką osób dorosłych i przewodnika archeologicznego, będzie można zwiedzić „wyspę” – Ostrów Radzimski po stronie prawej rzeki Warty. Obejrzeć walki wojów, wziąć udział w turniejach, zabawach, warsztatach historycznych.

Od godziny 15:00 będzie trwać impreza plenerowa, w której udział jest dobrowolny.

Wskazówki dojazdu:

Od strony Murowanej Gośliny – przeprawa tratwiana przez Wartę od   godz około 12 do godz 16 (Starczanowo – kasztelania Radzimska – przeprawa tratwiana)

Od strony Obornik/Gołaszyn Leśniczówka – szlak pieszy od szlabanu przy Leśniczówce w Gołaszynie utwardzoną droga (droga wyznaczona znakami z napisem RADZIM) Współrzędne GPS wioski Radzim 52.604200,16.930328

Dodaj komentarz

Zasady:
Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres redakcja@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież