Nie taka filharmonia straszna...

fil

Jedną z form działalności Obornickiego Ośrodka Kultury jest ,,Edukacja kulturalna najmłodszych-spotkania z muzyką”. Zajęcia te prowadzone są we współpracy z filharmonikami poznańskim i odbywają się cyklicznie już piąty rok szkolny.  

Każde spotkanie ma określony temat i dotyczy określonej epoki, twórczości danego kompozytora oraz instrumentów używanych w danym czasie. Spotkania prowadzone są przez narratora który przedstawia sylwetkę kompozytora a zaproszeni muzycy ilustrują dorobek omawianego kompozytora jego utworami. Ciekawostką jest możliwość posłuchania i zobaczenia instrumentów przynależnych danej epoce. O ich specyfice opowiada również prowadzący.

W spotkaniach udział bierze młodzież szkół podstawowych z Obornik, Rożnowa, Maniewa, Sycyna, Chrustowa, Kiszewa i Objezierza.

W roku szkolnym  2010/2011 odbyło się 10 spotkań pod hasłem  ,,Nie taka FILHARMONIA straszna jak ją  ( niektórzy ) malują”, w których wzięło udział w sumie 1265 dzieci. Nagrodą dla najaktywniejszych był wyjazd  ( 21 maja 2011roku ) do Filharmonii  Poznańskiej.

  • W roku szkolnym 2011/2012  odbyło się 18 spotkań pod hasłem ,,Z muzyką przez wieki” w których uczestniczyło łącznie  2768 uczniów.
  • Rok szkolny 2012/2013, kolejny temat ,,Muzyczna forma”. W 8 spotkaniach wzięło udział  755 uczniów.
  • Rok szkolny 2013/2014- ,,Świat muzyki – muzyka świata” to hasło 7 koncertów dla 536 słuchaczy.
  • Rok szkolny 2014/2015 spotkania odbywają się pod wspólnym tytułem ,,Muzyka i coś”. Do dzisiaj odbyło się ich 6 a uczestniczyło w nich 480 dzieci.

Ostatnie pod tytułem ,,Muzyka i religia”  odbyło się 30 marca b.r.  Spotkanie prowadził Michał Sobieralski a wystąpili:

  • Aleksandra Wojciechowska – śpiew
  • Agnieszka Tomkiewicz – skrzypce barokowe
  • Karolina Kapela – szpinet /odmiana klawesynu/  

Słuchaliśmy utworów jednego z największych kompozytorów baroku  Jana Sebastiana Bacha.

Dodaj komentarz

Zasady:
Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres redakcja@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież